Վարչապետի խորհրդական Արշակ Կարապետյանն այսօր հրավիրվել է ապրիլյան պատերազմի դեպքերն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողով
Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզական վարչության նախկին պետ, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանն ասօր հրավիրվել է 2016 թվականի ապրիլյան դեպքերն ուսումնասիրող հանձնաժողով։
Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։
Հիշեցնենք, որ Արշակ Կարապետյանն այս պահին հանդիսանում է վարչապետի խորհրդականը։
«Ձեզնից ոչինչ չենք թաքցնում»,- ասաց Քոչարյանը՝ դիմելով լրագրողներին։
Հարցին, թե քննարկումը որտե՞ղ է լինելու, Անդրանիկ Քոչարյանը պատասխանեց.
«Մեզ համար հատկացված տարածքում, որը պատրաստված է հատկապես այսպիսի բնույթի աշխատանքների համար, որպեսզի արտահոսքեր չլինեն»։
Մեր հարցին, թե արդյոք Արշակ Կարապետյանից դրական պատասխան ստացե՞լ են, Անդրանիկ Քոչարյանն ասաց, որ քննիչ հանձնաժողովը դեռևս որևէ մեկից մերժում չի ստացել։
Հիշեցնենք, որ մեզ հետ զրույցում դեռևս հուլիսին Անդրանիկ Քոչարյանն ասել էր, որ կաշկանդված չեն որևէ մեկին հանձնաժողով հրավիրելու հարցում, հրավիրելու են թե՛ Արշակ Կարապետյանին, թե՛ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին։
Ապրիլյան դեպքերն ուսումնասիրող ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովը ստեղծվել է այս տարվա մայիսին՝ 47 պատգամավորի դիմում-պահանջով:

Советник премьера Аршак Карапетян сегодня приглашен в комиссию НС по изучению событий апрельской войны 2016 года
Бывший начальник разведывательного управлвения Генштаба Вооруженных сил РА, генерал-майор Аршак Карапетян сегодня приглашен во временную парламентскую комиссию по изучению событий апрельской войны 2016 г.
Об этом сегодня сообщил журналистам председавтель постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности Национального Собрания Андраник Кочарян.
Напомним, что А.Карапетян является советником премьер-министра РА.
“Мы от вас ничего не скрываем”,- обратился к журналистам Андраник Кочарян.
На вопрос, где состоится обсуждение, председатель комиссии отметил: “В предоставленном нам помещении, которое приспособлено для проведения таких работ, чтобы не было утечки”.
На вопрос Hetq.am, получено ли согласие Аршака Карапетяна, председатель комиссии сказал, что пока никто от приглашения не отказывался.
Временная комиссия НС по изучению апрельских событий была создана в мае этого года на основании заявлений 47 депутатов парламента.