Նոր Հաճնում մարզահրապարակի բացմամբ Կոնվերս Բանկը ավարտել է առողջ ապրելակերպի խրախուսման մասշտաբային ծրագիրը
Նոյեմբերի 8-ին Նոր Հաճնում կայացել է Կոնվերս Բանկի ֆինանսավորմամբ կառուցված պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակի բացման արարողությունը, որին ներկա էին հյուրեր տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմիններից, Կոնվերս Բանկի և StreetWorkOut հայաստանյան ֆեդերացիայից ներկայացուցիչներ, Նոր Հաճնի բնակիչներ:
Հայաստանում և Արցախում պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակների շինարարության նախագիծը մեկնարկել էր նախորդ տարի՝ Կոնվերս Բանկի հիմնադրման 25-ամյակի միջոցառումների շրջանակում: Արդյունքում, մարզահրապարակներ են կառուցվել Բանկի գործընկեր 5 համայնքում՝ Երևանում, Շուշիում, Գյումրիում, Մեծամորում և Նոր Հաճնում: Նախագծի ընդհանուր արժեքը մոտ 24 մլն դրամ է:
«Նոր Հաճնում պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակի բացմամբ մենք ավարտում ենք առողջ ապրելակերպի խրախուսմանն ուղղված նախագիծը: Դրա իրականացմամբ ՀՀ և Արցախի 5 համայնքի բնակիչներ ստացան առողջ ապրելակերպ վարելու, սպորտով զբաղվելու նոր հնարավորություններ: Մարզահրապարակները կառուցված են միջազգային ամենաբարձր չափորոշիչներին համապատասխան: Նախատեսված լինելով ինչպես պրոֆեսիոնալ մարզիկների, այնպես էլ սկսնակների համար, դրանք կարճ ժամանակահատվածում դարձել են համայնքների բնակիչների առօրյայի անբաժանելի մասը»,- իր խոսքում ասել է Կոնվերս Բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն, Տնօրինության նախագահ Արթուր Հակոբյանը:
Կոտայքի փոխմարզպետ Առնակ Ավետիսյանը ողջունելով միջացառման մասնակիցներին, կարևորել է մասնավոր հատվածի դերը համայնքների զարգացման հարցում:
«Սա առաջին պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակն է Կոտայքի մարզում: Նման նախագծերի իրականացումը գործընկեր համայնքների նկատմամբ տնտեսվարողների պատասխանատու վերաբերմունքի լավագույն դրսևորումներից, ինչպես նաև համայնքներում առողջ ապրելակերպի խրախուսման լավագույն եղանակներից է»,- ասել է նա:
«Պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակները աշխարհում համարվում են առողջ ապրելակերպի խրախուսման լավագույն եղանակներից մեկը: Շնորհակալություն ենք հայտնում Կոնվերս Բանկին Հայաստանում այս նոր մշակույթի ներդրմանն աջակցելու համար: Վստահ ենք, որ Նոր Հաճնում , ինչպես և մյուս չորս բնակավայրում, այս մարզահրապարակները կդառնան երիտասարդի սերնդի ժամանցի նախընտրելի վայրերից մեկը»,- նշել է StreetWorkOut հայաստանյան ֆեդերացիայի ղեկավարման խորհրդի նախագահ Ղազար Հակոբյանը:
Մարզահրապարակի բացման արարողությունը ավարտվել է Հայաստանի StreetWorkOut-ի հավաքականի ցուցադրական ելույթով:

Converse Bank Wraps Up Program to Promote Healthy Lifestyle with Opening of Sportsfield in Nor Hatchn
The following is a paid press release.
On November 8, the opening ceremony of a professional sports ground financed by Converse Bank took place in Nor Hatchn, a town in Armenia's Kotayk Province.
Guests from regional government and local self-government authorities, representatives of Converse Bank and StreetWorkOut Armenian Federation, residents of Nor Hatchn were present at the event.
The project for construction of professional sports ground in Armenia and Artsakh was launched last year as part of Converse Bank’s 25th Anniversary Events. As a result, sports grounds were built in the Bank’s five partner communities in Yerevan, Shushi, Gyumri, Metsamor and Nor Hachn. The total cost of the project made about AMD 24 million.
“With opening of a professional sports ground in Nor Hatchn, we are finishing the project designed to promote healthy lifestyle. Implementation of this project gave the habitants of  5 communities in Armenia and Artsakh new opportunities to run healthy lifestyles and engage in sports. The sports grounds are built in compliance with the highest international standards. Designed both for professional athletes and beginners, they have become the integral part of the daily life of communities in a very short term”, said Artur Hakobyan, CEO/Chairman of Executive Management of Converse Bank.
The deputy governor of Kotayk region Arnak Avetisyan welcomed the participants and guests of the event and highlighted the role of the private sector in community development.
“This is the first professional sports ground in Kotayk region. Implementation of such projects is one of the best ways of showing responsible attitude of businessmen towards their partner communities, as well as one of the best ways to promote healthy lifestyle in communities”, said he.
“Professional sports grounds are considered as one of the best ways to promote healthy lifestyle in the world. We express our gratitude to Converse Bank for supporting this new culture in Armenia. We are sure that these sports grounds will become one of the favorite places of the young generation  in Nor Hatchn and in the other four residential settlements as well”, mentioned Ghazar Hakobyan, Chairman of StreetWorkOut Armenia Federation Board.
The opening ceremony of the sports ground was finished with exhibition performance of the StreetWorkOut Armenia team.