Նոր Հաճնում մարզահրապարակի բացմամբ Կոնվերս Բանկը ավարտել է առողջ ապրելակերպի խրախուսման մասշտաբային ծրագիրը
Նոյեմբերի 8-ին Նոր Հաճնում կայացել է Կոնվերս Բանկի ֆինանսավորմամբ կառուցված պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակի բացման արարողությունը, որին ներկա էին հյուրեր տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմիններից, Կոնվերս Բանկի և StreetWorkOut հայաստանյան ֆեդերացիայից ներկայացուցիչներ, Նոր Հաճնի բնակիչներ:
Հայաստանում և Արցախում պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակների շինարարության նախագիծը մեկնարկել էր նախորդ տարի՝ Կոնվերս Բանկի հիմնադրման 25-ամյակի միջոցառումների շրջանակում: Արդյունքում, մարզահրապարակներ են կառուցվել Բանկի գործընկեր 5 համայնքում՝ Երևանում, Շուշիում, Գյումրիում, Մեծամորում և Նոր Հաճնում: Նախագծի ընդհանուր արժեքը մոտ 24 մլն դրամ է:
«Նոր Հաճնում պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակի բացմամբ մենք ավարտում ենք առողջ ապրելակերպի խրախուսմանն ուղղված նախագիծը: Դրա իրականացմամբ ՀՀ և Արցախի 5 համայնքի բնակիչներ ստացան առողջ ապրելակերպ վարելու, սպորտով զբաղվելու նոր հնարավորություններ: Մարզահրապարակները կառուցված են միջազգային ամենաբարձր չափորոշիչներին համապատասխան: Նախատեսված լինելով ինչպես պրոֆեսիոնալ մարզիկների, այնպես էլ սկսնակների համար, դրանք կարճ ժամանակահատվածում դարձել են համայնքների բնակիչների առօրյայի անբաժանելի մասը»,- իր խոսքում ասել է Կոնվերս Բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն, Տնօրինության նախագահ Արթուր Հակոբյանը:
Կոտայքի փոխմարզպետ Առնակ Ավետիսյանը ողջունելով միջացառման մասնակիցներին, կարևորել է մասնավոր հատվածի դերը համայնքների զարգացման հարցում:
«Սա առաջին պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակն է Կոտայքի մարզում: Նման նախագծերի իրականացումը գործընկեր համայնքների նկատմամբ տնտեսվարողների պատասխանատու վերաբերմունքի լավագույն դրսևորումներից, ինչպես նաև համայնքներում առողջ ապրելակերպի խրախուսման լավագույն եղանակներից է»,- ասել է նա:
«Պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակները աշխարհում համարվում են առողջ ապրելակերպի խրախուսման լավագույն եղանակներից մեկը: Շնորհակալություն ենք հայտնում Կոնվերս Բանկին Հայաստանում այս նոր մշակույթի ներդրմանն աջակցելու համար: Վստահ ենք, որ Նոր Հաճնում , ինչպես և մյուս չորս բնակավայրում, այս մարզահրապարակները կդառնան երիտասարդի սերնդի ժամանցի նախընտրելի վայրերից մեկը»,- նշել է StreetWorkOut հայաստանյան ֆեդերացիայի ղեկավարման խորհրդի նախագահ Ղազար Հակոբյանը:
Մարզահրապարակի բացման արարողությունը ավարտվել է Հայաստանի StreetWorkOut-ի հավաքականի ցուցադրական ելույթով:

Открытием спортплощадки в Новом Хаджне Конверс Банк завершил широкомасштабный проект по пропаганде здорового образа жизни
8 ноября в Новом Хаджне состоялась церемония открытия профессиональной спортивной площадки, строительство которой было финансировано Конверс Банком. В церемонии приняли участие приглашенные гости из местных органов самоуправления, представители Конверс Банка и Армянской Федерации StreetWorkOut, а также жители Нового Хаджна.
Программа строительства профессиональных спортивных площадок в Армении и Арцахе была запущена в прошлом году в рамках празднования 25-летия Конверс Банка. В результате были построены спортивные площадки в 5 общинах-партнерах Банка в Ереване, Шуши, Гюмри, Мецаморе и Новом Хаджне. Общая стоимость проекта составляет около 24 миллионов драмов.
«С открытием профессиональной спортивной площадки в Новом Хаджне мы завершаем цикл работ по пропаганде здорового образа жизни. В результате этого проекта жители 5 общин Армении и Арцаха получили новые возможности вести здоровый образ жизни и заниматься спортом. Стадионы построены согласно самым высоким международным стандартам. Предназначенные как для профессиональных, так и для начинающих спортсменов, они за короткий промежуток времени стали неотъемлемой частью повседневной жизни местных жителей », - сказал генеральный директор Конверс Банка, председатель правления Артур Акопян.
Заместитель губернатора Котайка Арнак Аветисян в своем приветствиии участников подчеркнул важность роли частного сектора в развитии общин.
«Это первая профессиональная спортплощадка в Котайкской области. Реализация таких проектов является одним из лучших способов выражения ответственного отношения бизнеса к к своим общинам-партнерам, а также пропаганды здорового образа жизни в них », - сказал он.
«Профессиональные спортивные площадки являются одним из лучших способов пропаганды здорового образа жизни в мире. Мы благодарим Конверс Банк за поддержку в деле внедрения этой новой культуры в Армении. Мы уверены, что в Нор Хачне, как и в остальных четырех населенных пунктах, эти стадионы станут одним из любимых мест времяпровождения для молодого поколения », - сказал председатель правления Армянской федерации StreetWorkOut Газар Акопян.
Церемония открытия стадиона завершилась показательным выступлением армянской сборной команды StreetWorkOut.