Հանրային փակ տարածքներում ծխելը կարգելվի. խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց նախագիծը
Խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց Կառավարության ներկայացրած «Ծխախոտային արտադրատեսակների և դրանց փոխարինիչների օգտագործման հետևանքով առողջությանը հասցվող վնասի նվազեցման և կանխարգելման մասին» Կառավարության ներկայացրած օրենքի նախագծում փոփոխություններ կատարելու հարցը, որով առաջարկվում է հանրային փակ տարածքներում արգելել ծխելը: Նախագիծն ընդունվեց 87 կողմ, 15 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ:
Մինչ քվեարկությունը, վարման կարգով խոսեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը` ասելով՝ քանի որ նախագիծը շտկումների կարիք ունի, այս տեսքով դեմ կքվեարկեն` ակնկալելով առաջինից երկրորդ ընթերցում փոփոխություններ:

Запретят курить в закрытых общественных помещениях
Парламент принял в первом чтении представленный правительством проект изменений в закон РА “Об уменьшении и предупреждении вреда здоровью вследствие использования табачных изделий и их аналогов”, которым предлагается запретить курение в закрытых общественных помещениях. Проект был принят 87 голосами “за” и 15-ю – “против”.
До начала голосования выступил секретарь фракции “Просвещенная Армения” Геворк Горгисян, который отметил, что поскольку проект нуждается в корректировке, то сейчас они проголосуют против. Горгисян также выразил надежду, что до второго чтения в документ будут внесены изменения.