Միգրացիոն ծառայությունը զբաղվում է Վրաստան մուտքն արգելված որոշ քաղաքացիների հարցով
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության Միգրացիոն ծառայությունը վերջերս աշխատանքներ է տանում ՀՀ որոշ քաղաքացիների Վրաստան մուտքի արգելքները բացելու ուղղությամբ։
Այս մասին «Հետքին» հայտնեց Միգրացիոն ծառայության հանրային կապերի պատասխանու Նելլի Դավթյանը։
Միգրացիոն ծառայությունից հետաքրքրվել էինք, թե ինչու է արգելված «Մոդուս վիվենդի» կազմակերպության հիմնադիր Արա Պապյանի մուտքը Վրաստան, և արդյոք ունեն ցուցակ, որի շրջանակներում աշխատանքներ են տարվում։ Ծառայությունից, սակայն, պաշտոնական տեղեկություն չտրամադրեցին՝ հիմնավորելով, դրանք անձնական տվյալներ պարունակող տեղեկություններ են։
«Մենք չենք հաստատում կամ ժխտում կոնկրետ անձի հետ կապված մուտքի արգելքը՝ որակելով դա անձնական տվյալ»,- ասաց Միգրացիոն ծառայության հանրային կապերի պատասխանու Նելլի Դավթյանը։

Миграционная служба занимается вопросом запрета на въезд в Грузию некоторых граждан РА
Миграционная служба Министерства территориального управления и инфраструктур РА в последнее время предпринимает шаги по снятию запрета на въезд в Грузию некоторых граждан Армении. Об этом Hetq.am сообщила руководитель отдела общественных связей МС Нелли Давтян.
Мы обратились в Миграционную службу с запросом о том, почему запрещен въезд в Грузию руководителя Центра “Модус вивенди” Ара Папяна и располагает ли ведомство списком лиц, в рамках которого проводятся необходимые работы. Однако официальную информацию нам так и не предоставили, сославшись на личный характер этих данных.
“Мы не подтверждаем и не отрицаем введение запрета на въезд конкретного лица, поскольку расцениваем эти данные как личные”,- отметила Нелли Давтян.