Իտալիայից Հայաստան ժամանողները նախապես բուժզննում են անցնում (տեսանյութ)
Այսօր ժամը 21:30-ին նախատեսված Իտալիայից Հայաստան մեկնող չվերթն ուշանում է։ Ինչպես «Հետքին» հայտնեց Իտալիայից ժամանող Քրիստինե Նիկողոսյանը՝ թռիչքը նախատեսվածից մեկուկես ժամ արդեն ուշացել է, դեռ շատ քաղաքացիներ կան, ովքեր սպասում են ինքնաթիռ նստելուն։ Թե որ ժամին հստակ կիրականացվի թռիչքը, ուղևորներին հայտնի չէ։
Հայաստան ժամանողներին նախապես ստուգում են, սակայն դեռևս պարզ չէ՝ ժամանողների թվում կորոնավիրուսով վարակվածներ կա՞ն, թե ոչ։
Հիշեցնենք, որ չվերթն իրականացնում է հայկական Atlantis European Airways ավիաընկերությունը: Ֆինանսական ծախսերը հոգալու են Հայաստանի կառավարությունը, Atlantis European Airways ավիաընկերությունն ու «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ընկերությունը։

The flight departing from Italy to Armenia at 21:30 today is delayed.
As Kristine Nikoghosyan, who arrived from Italy, told Hetq that the flight is already an hour and a half late, there are still many citizens waiting to board the plane. The exact time of flight is unknown to the passengers.
Those arriving in Armenia are being screened beforehand, but it is still unclear whether there are those infected with coronavirus.
Note that the flight is operated by Atlantis European Airways. The Armenian government, Atlantis European Airways and Armenia International Airports will cover the costs.