Էջմիածնից դուրս եկող ճանապարհներին հերթեր են
Էջմիածին-Երևան գլխավոր ճանապարհին ավտոմեքենաների հերթը հասնում է մոտ 700 մետրի: Բժիշկները՝ ոստիկաննների հսկողությամբ, չափում են քաղաքից դուրս եկող բոլոր ավտոմեքենաների ուղևորների ու վարորդների մարմնի ջերմաստիճանը: Գրանցվում են 37 և բարձր ջերմաստիճան ունեցողների տվյալները:
Հիշեցնենք, որ երեկ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց, որ ժամը 23:00-ից սկսած՝ Էջմիածին քաղաքի 27 ելքերից միայն 3-ը բաց կլինեն։ Բաց են Էջմիածնից Աշտարակ (Շահումյան գյուղի ուղղությամբ), Երևան և Մասիս (Ոսկեհատ գյուղի ուղղությամբ) գնացող ճանապարհները: Նշված հատվածներում տեղում քաղաքացիների ջերմաչափում է իրականացվում։
Վարորդները չեն դժգոհում ստեղծված իրավիճակից: Ավելին, լինում են դեպքեր, երբ ճանապարհին հերթապահություն իրականացնող բուժաշխատողին խնդրում են կրկնակի ջերմաչափում իրականացնել:
Քիչ ավելի ծանրաբեռնված են մյուս երկու ճանապարհները, որտեղ նույնպես հերթապահում են բժիշկները:
Գնալով քաղաքացիներն ավելի ուշադիր են դառնում նաև քաղաքի ներսում: Երեկվա համեմատ փողոցներում քիչ մարդ կա: Մարդկանց հետ զրույցներից պարզվեց, որ տնից դուրս են գալիս հիմնականում խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

В Эчмиадзине образовались очереди из автомобилей, желающих выехать из города
На автомагистрали Эчмиадзин-Ереван скопилось множество автомобилей. Очередь растянулась метров на 700. Врачи в сопровождении сотрудников полиции измеряют температуру водителям и пассажирам, записывают данные тех, у кого фиксируется 37 градусов и выше.
Напомним, что вчера премьер-министр Никол Пашинян в прямом эфире в Фейсбуке заявил, что с 23.00 закрываются 27 въездов в Эчмиадзин, открытыми остаются только три дороги: на Аштарак (в направлении села Шаумян), Ереван и Масис (в направлении села Воскеат). На указанных участках производится измерение температуры граждан.
Водители на сложившуюся ситуацию не жалуются. В некоторых случаях они сами просят врачей повторно измерить им температуру.
Чуть менее напряженная ситуация на двух других дорогах, где также дежурят врачи.
В самом Эчмиадзине люди стали более ответственными. Со вчерашнего дня на улицах можно встретить мало прохожих. Эчмиадзинцы говорят, что выходят из дома только в случае крайней необходимости.