«Մարի Իզմիրլյանի անվան մանկատանը» կորոնավիրուսի 15 դեպք է հաստատվել. վարակվածներից 9-ը երեխան են
Վարակվածներից 9-ը երեխա են, 6-ը՝ աշխատակից։ Այս մասին «Հետքին» հայտնեց Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի մամուլի քարտուղար Սոնա Մարտիրոսյանը։
Մարտիրոսյանի փոխանցմամբ՝ վարակվածները չեն հոսպիտալացվել, մեկուսացված են մանկատանը, քանի որ ախտանշաններ չունեն։
«Երեկ դայակներից մեկի մոտ 37.6 աստիճան ջերմություն է եղել, միանգամից մեկուսացրել են, ուղարկել տուն, թեստավորել իր անմիջական շփման շրջանակը»,-«Հետքի» հետ զրույցում ասաց Մարտիրոսյանը։
Մամուլի քարտուղարը նշեց, որ երեկ և այսօր կորոնավիրուսի 46 թեստ է արվել, որից միայն 15-ն է դրական պատասխան ունեցել։
Նշենք, որ «Մարի Իզմիրլյանի անվան մանկատանը» խնամք են ստանում 0-18 տարեկան մտավոր և ֆիզիկական խանգարումներ ունեցող երեխաները։

В детдоме имени Мари Измирлян выявлено 15 заболевших коронавирусом. Девять из них дети
В ГНКО “Детский дом имени Мари Измирлян” выявлено 15 заболевших коронавирусом. Девять из них – дети, шестеро – сотрудники детского дома. Об этом Hetq.am сообщила пресс-секретарь  Министерства труда и по социальным вопросам Сона Мартиросян.
По словам пресс-секретаря, заболевшие не госпитализированы, поскольку не имеют симптомов. Они изолированы в детском доме.
“Вчера у одной из нянечек температура поднялась до 37.6. Ее сразу изолировали, отправили домой и протестировали всех, с кем она контактировала”,- рассказала наша собеседница.
По словам С.Мартиросян, вчера и сегодня было проведено 46 тестирований, из которых лишь 15 дали положительный результат.
Отметим, что в детдоме имени Мари Измирлян проживают дети в возрасте от 0 до 18 лет, имеющие умственные и физические нарушения.