Էդվարդ Նալբանդյանը տեսակապով մասնակցում է ապրիլյան պատերազմի դեպքերը քննող հանձնաժողովի նիստին (լրացված)
Արտաքին գործերի նախկին նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը տեսակապի միջոցով մասնակցում է ապրիլյան պատերազմի դեպքերը ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին: Նախկին նախարարը տեսակապի միջոցով է մասնակցում, քանի որ այս պահին Ռուսաստանում է: Հիշեցնենք, որ հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը լրագրողների հետ զրույցում ավելի վաղ հայտնել էր, որ դիմել է ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանին հանդիպումը կազմակերպելու համար:
Հանձնաժողովն արդեն հյուրընկալել է մի շարք գործող ու նախկին պաշտոնյաների` երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին, նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանին, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանին, Արցախի պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանին, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանին, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզական վարչության նախկին պետ, վարչապետի խորհրդական Արշակ Կարապետյանին` ընդ որում երկու անգամ:
Նիստը սկսվել ու ընդհատվել է տեխնիկական խնդիրների պատճառով: Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ նիստը կշարունակվի 16:40-ին:

Эдвард Налбандян по видеосвязи участвует в заседании комиссии по расследованию событий апрельской войны
Бывший министр иностранных дел Эдвард Налбандян участвует в заседании временной парламентской комиссии по расследованию событий апрельской войны 2016 г. Встреча с бывшим главой МИД Армении организована по видеосвязи, поскольку в настоящее время он находится в Российской Федерации. Ранее председатель комиссии Андраник Кочарян сообщил журналистам, что обратился к послу Армении в РФ с просьбой организовать встречу с Э.Налбандяном.
Отметим, что в комиссии уже прошли встречи с рядом действующих и бывших должностных лиц: третьим президентом РА Сержем Саргсяном, бывшим премьер-министром Кареном Карапетяном, начальником Генштаба ВС Артаком Давтяном, бывшим командующим Армией обороны Арцаха Левоном Мнацаканяном, бывшим министром обороны Сейраном Оганяном, бывшим начальником разведуправления Генштаба ВС, ныне советником премьер-министра РА Аршаком Карапетяном.
Расследовательская комиссия Национального Собрания по изучению обстоятельств военных действий, развернувшихся в апреле 2016 г., была создана по требованию 47 депутатов.
Заседание спустя некоторое время после начала было прервано по техническим причинам. Председатель комиссии Андраник Кочарян сообщил журналистам, что комиссия возобновит работу в 16.40.