«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը բոյկոտեց խորհրդարանի աշխատանքը
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանն ԱԺ հերթական նիստին հայտարարեց քաղաքական բոյկոտի մասին:
Հիշեցնենք, որ խորհրդարանը հունիսի 16-ին փակ-գաղտնի քվեարկությամբ համաձայնություն տվեց գլխավոր դատախազի միջնորդագրերին` զրկել անխեռնմխելիությունից ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին և կալանավորելու թույլտվություն տալ:
Աբովյանն այդ ամենը որակեց քաղաքական հետապնդում` ասելով, որ այս կերպ քաղաքական իշխանությունը փորձում է լռեցնել քաղաքական ընդդիմախոսներին:
Աբովյանի համոզմամբ` «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորները դեմ են եղել իրենց պարտադրված քվեարկությանը և ընդգծեց, որ ԲՀԿ-ն պայքարելու է ժողովրդավարական արժեքների համար: Նրա խոսքով` միջազգային հանրությունն ուշադրությամբ հետևում է Գագիկ Ծառուկյանի հանդեպ տարվող ռեպրեսիվ գործընթացներին:

Фракция “Процветающая Армения” бойкотирует работу парламента
На сегодняшнем заседании Национального Собрания секретарь фракции “Процветающая Армения” Арман Абовян заявил о политическом бойкоте.
Напомним, что 16 июня парламент закрытым тайным голосованием дал согласие на ходатайства генпрокурора о лишении депутатского иммунитета лидера партии “Процветающая Армения” Гагика Царукяна и его аресте.
Депутат расценил эти действия как политическое преследование, добавив, что тем самым власть пытается заглушить голос политических оппонентов.
Арман Абовян также выразил убежденность, что депутаты фракции “Мой шаг” были против навязанного им голосования, и подчеркнул, что “Процветающая Армения” будет вести борьбу за демократические ценности. По его словам, международная общественность следит за репрессивными процессами в отношении Гагика Царукяна.