Վլադիմիր Գասպարյանը բողոքարկել է առանձնատան գործով իր դեմ կայացված վճիռը
Հայաստանի նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանն ու իր ընտանիքի անդամները վերաքննիչ բողոք են ներկայացրել իրենց առանձնատան գործով առաջին ատյանի դատարանի վճռի դեմ։ Երևանի քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը ապրիլի 10-ին վճռել էր, որ Վլադիմիր Գասպարյանն իր առանձնատան նախկին սեփականատիրոջը պետք է վճարի 900 միլիոն դրամ, որը չէր վճարել առանձնատունը ձեռք բերելուց հետո։
Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանը նախկին ոստիկանապետի և նրա ընտանիքի անդամների բողոքն ստացել է մայիսի 7-ին։ Նախագահող դատավոր Նոր Կարապետյանը, դատավորներ Անի Մխիթարյան և Գագիկ Խանդանյանը հունիսի 29-ին որոշել են վերաքննիչ բողոքը վարույթ ընդունել։
Բողոք բերած անձինք՝ Վլադիմիր Գասպարյանը, նրա կինը՝ Սուսաննա Գասպարյանը, զոքանչը՝ Հեղուշ Գալստյանը, որդին՝ Վլադիմիր Վլադիմիրի Գասպարյանը և ոստիկանապետի կնոջ ազգական Էմիլ Զոլոյանը դատարանից պահանջում են վերացնել առաջին ատյանի դատական ակտը։
Երևանի «Հաղթանակ» զբոսայգու հարևանությամբ գտնվող առանձնատան նախկին սեփականատեր Աղասի Դանիելյանը դատարան էր դիմել 2018թ.-ին։ Դանիելյանն իր տունը փաստաթղթերով վաճառել էր Վլադիմիր Գասպարյանի զոքանչին՝ Հեղուշ Գալստյանին, սակայն տան գինը՝ 900 միլիոն դրամը, այդպես էլ չէր ստացել։ Տան նախկին սեփականատերը դատարանից պահանջել է, որպեսզի Գասպարյանի զոքանչի պարտավորությունները փոխանցվեն Վլադիմիր Գասպարյանին և նրա կնոջը՝ Սուսաննա Գասպարյանին, քանի որ գործարքի իրական կողմը հենց Վլադիմիր Գասպարյանն է։ Այս տարվա ապրիլի 10-ին դատարանը բավարարել էր Աղասի Դանիելյանի հայցը։

Бывший начальник Полиции обжаловал приговор по делу о принадлежащем ему особняке
Бывший начлаьник Полиции РА Владимир Гаспарян и члены его семьи подали апелляционную жалобу на приговор суда первой инстанции по делу о своем особняке. 10-го апреля ереванский суд общей юрисдикции вынес решение о том, что В.Гаспарян должен заплатить бывшему владельцу особняка 900 млн драмов, которые при его покупке не были заплачены.
Жалобу экс-начальника Полиции и членов его семьи апелляционный гражданский суд получил 7 мая. Председатель суда Нор Карапетян и члены суда Ани Мхитарян и Гагик Ханданян 29 июня решили принять апелляционную жалобу в производство.
Подавшие жалобу Владимир Гаспарян, его жена Сусанна Гаспарян, теща Гехуш Галстян, сын Владимир Владимирович Гаспарян и родственник жены Эмиль Золоян требуют отменить судебный акт суда первой инстанции.
Бывший владелец особняка, который находится по соседству со столичным парком Победы, Агаси Даниелян обратился в суд в 2018 г. Согласно документам, Даниелян продал свой дом теще В.Гаспаряна Гехуш Галстян, однако деньги за дом – 900 млн драмов – так и не получил. Бывший собственник требовал от суда передать обязательства тещи Владимиру Гаспаряну и его жене Сусанне Гаспарян, поскольку именно они были реальной стороной сделки.