Յունիբանկը նոր գործառույթներ է ավելացրել մոբայլ հավելվածում
Յունիբանկը թարմացրել է UniMobile հավելվածը՝ հեռավար սպասարկումն ավելի հարմարավետ դարձնելով հաճախորդների համար։ UniMobile-ում ներդրվել են նոր գործառույթներ․ այժմ օգտատերերը կարող են ինքնուրույն գրանցվել առցանց, կատարել քարտից քարտ փոխանցումներ և մարել այլ բանկերի վարկերը։
Առցանց գրանցումը կարևոր թարմացում է, որը թույլ է տալիս UniMobile-ի նոր օգտատերերին գործարկել հավելվածն՝ առանց բանկ այցելելու։ Բավական է կատարել միայն մի քանի պարզ քայլ․
1 App Store-ից կամ Play Market-ից ներբեռնել հավելվածը,
2․ Լրացնել անձնական տվյալները,
3․ Տեղադրել անձնագրի կամ ID քարտի լուսապատճեն կամ լուսանկարը,
4․ Ավելացնել ինքնանկարը /սելֆի/՝ անձնագիրը կամ ID քարտը ձեռքում:
Բանկը կտեղեկացնի գրանցման ավարտի մասին և օգտատիրոջը հասանելի կլինեն հավելվածի բոլոր գործառույթները։
ArCa համակարգերի բանկերի կողմից տրամադրված քարտերի համալրումը օգտատերերի կոմից ամենասպասված ու պահանջված գործառույթներից մեկն է։ Այն հատկապես անհրաժեշտ է նրանց, ովքեր հաճախ են այլ անհատների փոխանցումներ կատարում կամ օգտվում են տարբեր բանկերի քարտերից։
Մեկ այլ կարևոր թարմացում է ցանկացած բանկի վարկի մարման հնարավորությունը։ Օգտատիրոջն անհրաժեշտ է UniMobile հավելվածում պարզապես լրացնել վարկային կոդը և կատարել վճարումը։
UniMobile հավելվածի հնադպ պահանջարկը գնալով աճում է՝ 2020թ.-ին օգտատերերի քանակը 2019-ի համեմատ աճել է մոտ 40%-ով։ Հավելվածի օգնությամբ բանկի հաճախորդները կարողանում են բազմազան գործողություններ կատարել, այդ թվում՝
- իրականացնել փոխանցումներ Յունիբանկի հաշիվների միջև ,
- փոխանցումներ կատարել այլ բանկերի հաշիվներին,
- համալրել ավանդային հաշիվներն ու մարել վարկերը,
- կենսաթոշակային հաշվի մնացորդին,
- կատարել միջազգային փոխանցումներ Յունիստրիմ դրամական փոխանցումների համակարգով,
- վճարել տարբեր ծառայությունների, այդ թվում՝ կոմունալ ծառայությունների դիմաց,
- տեղեկանալ փոխարժեքների մասին,
- ծանոթանալ բանկի մոտակա մասնաճյուղերի, բանկոմատների և տերմինալների տեղադրման հասցեներին։
- Հավելվածի օգտատերերը մշտական հասանելիություն ունեն վճարումների պատմությանը, ինչը հնարավորություն է տալիս հետևել ու վերահսկել սեփական ծախսերը։ Հաշիվներին և հեռավար ծառայությունների փաթեթին հասանելիությունը շուրջօրյա է։ Իսկ գործողությունների կրկնության հնարավությունը թույլ է տալիս էականորեն խնայել ժամանակը․ հաճախորդը կարող է կատարել կանոնավոր վճարումներ՝ մի քանի ստեղնի օգնությամբ։
Օգտվելով UniMobile-ից՝ կարելի է ընտրել հետևյալ լեզուներից որևէ մեկը․ հայերեն, ռուսերեն կամ անգլերեն։ Հարցերի դեպքում հաճախորդները կարող են դիմել հաճախորդների աջակցության ծառայություն։
Յունիբանկը կատարելագործում ու ընդլայնում է բջջային հավելվածի գործառույթները՝ նախապես մանրամասն ուսումնասիրելով հաճախորդների առաջարկություններն ու ցանկությունները։ Նման մոտեցման շնորհիվ UniMobile-ը յուրաքանչյուր թարմացման ժամանակ դառնում է ավելի հարմարավետ և թույլ է տալիս խնայել ավելի շատ ժամանակ բազմազան ֆինանսական գործողություններ կատարելու ընթացքում։

Юнибанк добавил новые функции в мобильном приложении
Юнибанк обновил мобильное приложение UniMobile, сделав дистанционное обслуживание ещё более удобным для клиентов. В UniMobile появились новые функции: теперь пользователи могут регистрироваться самостоятельно - онлайн, делать переводы с карту на карту и оплачивать кредиты других банков.
Онлайн регистрация — важное обновление, позволяющее новым пользователям UniMobile подключаться к приложению без посещения банка. Достаточно выполнить несколько простых действий:
- Скачать бесплатное мобильное приложение в App Store или Play Market
- Заполнить небольшую форму, введя свои данные.
- Приложить скан или фото паспорта или ID карты.
- Добавить селфи с паспортом или ID картой в руке.
Банк сообщит о завершении регистрации и пользователю будет доступен весь функционал мобильного приложения.
Пополнение карт, выпущенных другими банками-членами системы ArCa, одно из самых запрашиваемых и ожидаемых пользователями функций. Эта функция особенно пригодится тем, кто часто переводит деньги другим лицам или пользуется картами разных банков. Перевод денег осуществляется по номеру карты.
Ещё одно важное обновление — возможность погашения кредитов любых банков. Пользователю достаточно ввести кредитный код в UniMobile и внести оплату. Погашать кредиты можно как за себя, так и за других лиц, причём не только находясь в Армении, но и за рубежом.
UniMobile становится всё более популярным среди клиентов банка: в 2020 году число пользователей по сравнению с 2019 годом выросло вна 40%-ов. С помощью приложения клиенты банка выполняют множество разнообразных операций:
- переводят деньги между своими счетами в Юнибанке;
- отправляют средства на счета других банков;
- пополняют депозиты и погашают кредиты;
- выясняют, каков остаток на пенсионном счёте;
- совершают международные переводы, используя функцию «Денежные переводы Юнистрим»;
- оплачивают услуги, штрафы, налоги, совершают различные платежи, в том числе за коммунальные услуги;
- узнают о курсах валют;
- выясняют местонахождение ближайших филиалов, банкоматов и терминалов банка.
- У пользователей приложения всегда есть доступ к истории платежей, что позволяет отслеживать и контролировать свои расходы. Доступ к счетам и всему набору дистанционных услуг — круглосуточный. А опция повторения операций позволяет существенно экономить время: клиент может совершать регулярные платежи в несколько кликов.
Используя UniMobile, можно выбрать армянский, русский и английский язык. Если же у пользователя возникнет вопрос, он может обратиться в службу поддержки.
Юнибанк совершенствует и расширяет функционал мобильного приложения, внимательно изучая пожелания и рекомендации клиентов. Благодаря такому подходу сервис UniMobile с каждым обновлением становится ещё удобнее и позволяет экономить больше времени, выполняя различные финансовые операции.