Հրթիռակոծված Ստեփանակերտը. հոկտեմբերի 2
Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտը հոկտեմբերի 2-ին հրթիռակոծվեց երկու անգամ՝ առավոտյան եւ երեկոյան։ Վնասվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ։ Ըստ պաշտոնական տեղեկատվության՝ տուժել է փրկարար ծառայությունը։
Նախնական տվյալներով՝ երեկոյան հրետակոծության հետևանքով կա 4 վիրավոր և 1 զոհ: 2 բնակելի շենք լրջորեն վնասվել է:
Առավոտյան հրթիռակոծման հետևանքով Արցախի փրկարար ծառայությունում 10 վիրավոր կա: Նրանցից ոչ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում: Ստեփանակերտում փրկարար ծառայության շենքը մասնակի ավերվել է, փշրվել են ապակիներ, քանդվել են պատեր, վնասվել են մեքենաներ կայանատեղիում:

Обстрелянный Степанакерт: 2 октября
Столица Республики Арцах Степанакерт 2 октября была обстреляна дважды – утром и вечером. Пострадали гражданские инфраструктуры, по официальной информации – также Спасательная служба.
Согласно предварительным данным, вследствие вечернего обстрела погиб один человек, четверо получили ранения. Два здания серьезно пострадали.
Во время утреннего обстрела были ранены десять спасателей. Угрозы их жизни нет. В Степанакерте частично разрушено здание Спасательной службы – выбиты стекла, обрушены стены, пострадали находившиеся на парковке автомобили.