Արծրուն Հովհաննիսյան. «Իրավիճակը սահմանին շարունակում է մնալ ծանր»
Վաղ առավոտյան նորից հակառակորդը նախաձեռնել է հարձակողական գործողություններ 2-3 ուղղություններով: Ողջ օրվա ընթացքում համառ մարտեր են ընթացել, հատկապես՝ հարավային ուղղությամբ: Այս մասին հայտնեց ՊՆ ներկյացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնում հոկտեմբերի 15-ի ուշ երեկոյան տեղի ունեցած ասուլիսի ընթացքում:
ՊՆ ներկայացուցիչն ասաց, որ օրվա ընթացքում ընթացել են ծանր մարտեր, երկու կողմերն էլ կրել են կորուստներ: Հակառակորդին պատճառվել են զգալի թվով կորուստներ, որոշակի բնագծերում ԶՈՒ ստորաբաժանումներին հաջողվել է նրանց հետ շպրտել: «Իրավիճակը սահմանին շարունակում է մնալ ծանր: Հակառակորդը կիրառում է մեծ չափի ուժեր, հատկապես՝ հետևակ, անդադար գրոհող խմբեր, անդադար հրետանային կրակ և օդուժի տարբեր միջոցներ»,-ասաց նա:
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ գիշերային ժամերին լարվածությունը մի փոքր թուլանում է, սակայն վաղ առավոտից իրավիճակը նորից սրվում է:

Арцрун Ованнисян: “Ситуация на границе продолжает оставаться тяжелой”
С раннего утра противник инициировал наступление на 2-3 направлениях. В течение всего дня шли упорные бои, особенно на южном направлении. Об этом сообщил на брифинге в Едином армянском информационном центре вечером 15 октября представитель Министерства обороны Арцрун Ованнисян.
По его словам, в течение дня шли тяжелые бои. Потери есть с обеих сторон. Противнику причинены значительные потери. На некоторых рубежах подразделениям вооруженных сил удалось отбросить противника. “Ситуация на границе продолжает оставаться тяжелой. Противник использует значительное количество сил, особенно пехоту, беспрерывно атакующие группы, беаспрерывный артиллерийский огонь, различные средства ВВС”,- сказал представитель МО.
А.Ованнисян также отметил, что в ночные часы напряженность несколько спадает, однако с раннего утра ситуация вновь обостряется.