Պաշտպանության բանակի համարժեք գործողությունների արդյունքում հակառակորդի կրակակետերը լռեցվել են
Հակառակորդը օրվա ընթացքում շարունակել է կրակի տակ պահել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերը: Մասնավորապես Ադրբեջանի զինված ուժերը համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրների կիրառմամբ հրթիռակոծել են Շուշին և Ստեփանակերտը, ինչի հետևանքով մեծ վնաս է հասցվել մայրաքաղաքի ծննդատանը, երկու քաղաքների քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին: Խաղաղ բնակչության շրջանում կա մեկ զոհ և վիրավորներ:
Արցախի պաշտպանության նախարարության փոխանցմամբ՝ Պաշտպանության բանակի համարժեք գործողությունների արդյունքում հակառակորդի խորքում տեղակայված կրակակետերը լռեցվել են:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում հակառակորդ կողմին հավատարիմ մնալ հումանիտար հրադադարի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, հակառակ դեպքում համարժեք պատասխանն իրեն երկար չի սպասեցնելու»,- ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում:

В результате эквивалентных действий Армии обороны огневые точки противника были подавлены
В течение всего дня противник продолжал вести огонь по мирным населенным пунктам Республики Арцах. В частности, вооруженные силы Азербайджана обстреляли из РСЗП “Смерч” Шуши и Степанакерт, вследствие чего сильно пострадал столичный роддом, гражданские инфраструктуры двух городов. Среди мирного населения есть погибший и раненые.
По сообщению Министерства обороны Арцаха, в результате эквивалентных действий Армии обороны были подавлены расположенные в глубине огневые точки противника
“Министерство обороны Республики Арцах призывает противоборствующую сторону соблюдать достигнутые договоренности о гуманитарном прекращении огня, в противном случае соразмерный ответ не заставит себя долго ждать”,- говорится в официальном сообщении.