Արծրուն Հովհաննիսյան. «Իրավիճակը կարելի է համարել բավականին դրական»
Նոյեմբերի 8-ին ռազմաճակատի տարբեր ուղղություններում ինտենսիվ մարտերը շարունակվել են։ Այս մասին Միասնական տեղեկատվական կենտրոնում կայացած մամուլի ասուլիսին հայտնեց Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հյուսիսային հատվածում հակառակորդի զորքերը փոքր մարտավարական խմբերով՝ հրետանու կրակի աջակցությամբ, փորձել են հարձակվել Պաշտպանության բանակի դիրքերի ուղղությամբ, սակայն կորուստներ կրելով՝ հետ են շպրտվել։
Մարտունու ուղղությամբ, ՊՆ ներկայացուցչի խոսքով, հակառակորդը ունեցել է դիրքային առաջխաղացում, սակայն Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումներին հաջողվել է կանգնեցնել հակառակորդին և հետ շպրտել ելման բնագծեր։
Շուշի քաղաքում և հարակից տարածքներում ամբողջ օրվա ընթացքում սաստիկ մարտեր են եղել, որոնք շարունակվում են նաև այս պահին, չնայած ինտենսիվությունը, ըստ Արծրուն Հովհաննիսյանի, թուլացել է։
Ծանր մարտեր են եղել նաև Բերձորի ուղղությամբ, որտեղ հակառակորդը փորձել է ներխուժել Բերձոր քաղաք, և այդ ուղղությունից, Արծրուն Հովհաննիսյանի գնահատմամբ, օգնության հասնել Շուշիում կռվող իրենց ստորաբաժանումներին, սակայն կրկին կրելով զգալի կորուստներ՝ դիմել են փախուստի։

At his daily briefing today regarding developments on the battlefield, Armenian Defense Ministry Special Representative Artsrun Hovhannisyan reported that while intense battles continued in different directions of the front, the general situation is "quite positive."
In the north, the enemy troops with small tactical groups, supported by artillery fire, tried to attack the positions of the Artsakh Defense Army but suffered losses and were repulsed.
Hovhannisyan said that in the direction of Martuni the enemy had a positional advance, but Artsakh Defense Army repulsed enemy forces to their original position.
In the city of Shushi, and in the surrounding areas, were fierce battles throughout the day, which continue at the moment, although the intensity, according to Hovhannisyan, has weakened.
There were heavy battles in the direction of Berdzor, where the enemy tried to invade the city of Berdzor, and from that direction to help their units fighting in Shushi.