Արծրուն Հովհաննիսյան. «Իրավիճակը կարելի է համարել բավականին դրական»
Նոյեմբերի 8-ին ռազմաճակատի տարբեր ուղղություններում ինտենսիվ մարտերը շարունակվել են։ Այս մասին Միասնական տեղեկատվական կենտրոնում կայացած մամուլի ասուլիսին հայտնեց Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հյուսիսային հատվածում հակառակորդի զորքերը փոքր մարտավարական խմբերով՝ հրետանու կրակի աջակցությամբ, փորձել են հարձակվել Պաշտպանության բանակի դիրքերի ուղղությամբ, սակայն կորուստներ կրելով՝ հետ են շպրտվել։
Մարտունու ուղղությամբ, ՊՆ ներկայացուցչի խոսքով, հակառակորդը ունեցել է դիրքային առաջխաղացում, սակայն Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումներին հաջողվել է կանգնեցնել հակառակորդին և հետ շպրտել ելման բնագծեր։
Շուշի քաղաքում և հարակից տարածքներում ամբողջ օրվա ընթացքում սաստիկ մարտեր են եղել, որոնք շարունակվում են նաև այս պահին, չնայած ինտենսիվությունը, ըստ Արծրուն Հովհաննիսյանի, թուլացել է։
Ծանր մարտեր են եղել նաև Բերձորի ուղղությամբ, որտեղ հակառակորդը փորձել է ներխուժել Բերձոր քաղաք, և այդ ուղղությունից, Արծրուն Հովհաննիսյանի գնահատմամբ, օգնության հասնել Շուշիում կռվող իրենց ստորաբաժանումներին, սակայն կրկին կրելով զգալի կորուստներ՝ դիմել են փախուստի։

Арцрун Ованнисян: “Ситуацию можно считать довольно положительной”
8 ноября интенсивные бои продолжались на различных направлениях фронта. Об этом сообщил на брифинге в Едином информационном центре представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
На северном участке войска противника небольшими тактическими группами при поддержке огня артиллерии попытались атаковать позиции Армии обороны, но были отброшены, понеся потери.
На Мартунинском направлении противник продвинулся позиционно, однако подразделениям Армии обороны удалось остановить его и отбросить на исходные рубежи.
В Шуши и на прилегающих территориях весь день шли ожесточенные бои, которые продолжаются и в эти минуты, хотя их интенсивность ослабела, отметил А.Ованнисян.
Тяжелые бои шли и на Бердзорском участке, где противник предпринял попытку  ворваться в город Бердзор и с этого направления поспешить на помощь воюющим в Шуши своим подразделениям, но, понеся значительные потери, обратился в бегство.