Մեղադրանք է առաջադրվել Արթուր Վանեցյանին, Արծվիկ Մինասյանին, Իշխան Սաղաթելյանին ու ևս 8 անձի
Օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաքը դիտավորությամբ կազմակերպելու և անցկացնելու փաստի առթիվ Հատուկ քննչական ծառայությունում (ՀՔԾ) քննվող քրեական գործի շրջանակներում այսօր մեղադրանք է առաջադրվել 11 անձի։ Այս մասին «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
Մեղադրյալների շարքում են «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը, ՀՅԴ-ի անդամներ Արծվիկ Մինասյանը, Իշխան Սաղաթելյանը, Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանը և «Ազգային օրակարգ» կուսակցության խորհրդի նախագահ Արա Հակոբյանը։
Այսօր ավելի վաղ գրել ենք Հայրենիք» կուսակցության անդամներ Արսեն Բաբայանին, Արա Սահակյանին, «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանին, ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանին, ՀՀԿ-ի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովին, «Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանին մեղադրանք առաջադրելու մասին։
11 մեղադրյալների նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել երկրից չհեռանալու մասին ստորագրությունը։
Նկատենք, որ Հատուկ քննչական ծառայությունում օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաքը դիտավորությամբ կազմակերպելու և անցկացնելու փաստի առթիվ քննվող քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալված է եղել նաև ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, որին այս պահին, փաստորեն, մեղադրանք չի առաջադրվել։

Eleven political opposition leaders in Armenia have been charged as part of a larger Special Investigative Service case looking into a November 11 rally in Yerevan calling for the resignation of PM Nikol Pashinyan.
Among the accused are the chairman of the Homeland Party Chairman Artur Vanetsyan, ARF members Artzvik Minasyan and Ishkhan Saghatelyan, Masis Mayor Davit Hambardzumyan, and National Agenda Party Council Chairman Ara Hakobyan.
Earlier today, the Special Investigation Service (SIS) charged Homeland Party member Ara Sahakyan, National Security Party President Garnik Isagulyan, and ARF member Gegham Manukyan for the same infraction, organizing and holding a rally in contravention of the law. (Article 225 of the Criminal Code)