Արթուր Դանիելյանն ազատ կարձակվի
«Ադեկվադ» միաբանության ղեկավար Արթուր Դանիելյանի ձերբակալման դեմ բողոքը բավարարվել է։ Այս մասին «Հետք»-ը տեղեկացավ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանից։ Դանիելյանը դեռևս Ձերբակալված անձանց պահման վայրում է, բայց քիչ անց ազատ կարձակվի։
Հիշեցնենք, որ Դանիելյանը ձերբակալվել է նոյեմբերի 20-ին՝ օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք կազմակերպելու և անցկացնելու կասկածանքով։ Ձերբակալման որոշումը բողոքարկվել է դատարան։ Այն քննվել է նոյեմբերի 21-ին՝ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների նստավայրում՝ դատավոր Արմենե Մելիքսեթյանի նախագահությամբ, և դատավորը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ որոշում կայացնելու, որը հրապարակվել է նոյեմբերի 22-ի առավոտյան։
Նոյեմբերի 10-ին Արցախում պատերազմը դադարեցնելու վերաբերյալ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ստորագրած հայտարարությունից հետո բազմաթիվ հասարակական, քաղաքական ուժեր, որոնց թվում՝ «Ադեկվադ» միաբանության անդամները, ամեն օր բողոքի ակցիաներ ու հավաքներ են անցկացնում՝ պահանջելով Փաշինյանի հրաժարականը։

Артур Даниелян будет освобожден
Суд удовлетворил жалобу на задержание руководителя союза “Адекват” Артура Даниеляна. Об этом Hetq.am сообщили в ереванском суде общей юрисдикции. Чуть позже Даниелян будет освобожден.
Напомним, что руководитель “Адеквата” был задержан 20 ноября по подозрению в организации и проведении собрания в нарушение установленного законом порядка. Решение о задержании было обжаловано в суде. И сегодня, 22 ноября, судья ереванского суда общей юрисдикции столичных округов Аван и Нор Норк Армен Меликсетян огласил решение об освобождении А.Даниеляна.
После того, как премьер-министр Никол Пашинян подписал 10 ноября трехстороннее заявление о прекращении войны в Арцахе, ряд общественных организаций и политических сил, в том числе союз “Адекват”, начали проводить акции протеста и собрания, требуя отставки Пашиняна.