Մեղրի համայնքի ղեկավարը Քննչական կոմիտեում է
Մեղրի համայնքի ղեկավար Մխիթար Զաքարյանը Քննչական կոմիտեում է։ Այս մասին հայտնում է Զաքարյանի փաստաբան Գայանե Պապոյանը։ Թե քաղաքապետն ինչ կարգավիճակով է հրավիրվել Կոմիտե, փաստաբանին հայտնի չէ։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 20-ից վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սյունիքի մարզում է, որտեղ այցելել է տարբեր համայնքներ։ Այցի ընթացքում քաղաքացիները ճանապարհներ են փակել, բողոքի ակցիաներ իրականացրել, հայհոյանքներ հնչեցրել, բացականչել՝ «Նիկոլ դավաճան», «Նիկոլ հողատու» և այլ արտահայտություններ։
Տեղի ունեցած բողոքի ակցիաներից հետո քրեական գործ է հարուցվել խուլիգանության և իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ ոչ վտանգավոր բռնություն գործադրելու հոդվածներով։
Սյունիքի մարզպետարանում տեղի ունեցած խորհրդակցության ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԱԾ պետին ու ոստիկանապետին հրահանգել է չմասնակցել խորհրդակցության, գնալ, զբաղվել քրեական գործով՝ միաժամանակ հույս հայտնելով, որ իրավապահները կոշտ կարձագանքեն տեղի ունեցածին, որ միջադեպի մասնակիցները հանրության համար տեսանելի ձևով կկանչվեն պատասխանատվության։

Глава администрации Мегри вызван в Следственный комитет
Руководитель администрации общины Мегри Мхитар Закарян в эти минуты находится в Следственном комитете. Об этом сообщила адвокат Гаяне Папоян, отметив, что ей пока неизвестно, в каком статусе Закарян вызван в СК
Напомним, что премьер-министр Никол Пашинян с 20 апреля находится в Сюникской области, где посещает различные общины. В ходе поездки граждане блокировали дороги, по которым должен был проехать премьер, проводили акции протеста, выкрикивали нецензурную брань, называли Пашиняна “предателем” и “сдающим земли”.
В связи с этими инцидентами возбуждено уголовное дело по статьям о хулиганстве и применении неопасного насилия в отношении представителя власти.
Во время совещания в администрации Сюникской области Никол Пашинян отдал распоряжение директору Службы национальной безопасности и начальнику Полиции заняться этим уголовным делом. Вместе с тем глава правительства выразил надежду, что правоохранители жестко отреагируют на произошедшее и привлекут виновных к ответственности в наглядной для общественности форме.