Աշոտ Փաշինյան. «Պատրաստ եմ մեկնել Ադրբեջան, պատանդի կամ որևէ այլ կարգավիճակով հայ ռազմագերիների վերադարձի պայմանով»
Վարչապետի պաշտոնակատարի որդին՝ Աշոտ Փաշինյանը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով Սերժ Սարգսյանի՝ Նիկոլ Փաշինյանին ուղղված այն առաջարկին, որ իրեն փոխանակի մի քանի տասնյակ գերիների հետ: Այս առաջարկին քարոզարշավի ժամանակ պատասխանել էր նաև վարչապետի պաշտոնակատարը:
«Պատրաստ եմ մեկնել Ադրբեջան, պատանդի կամ որևէ այլ կարգավիճակով հայ ռազմագերիների վերադարձի պայմանով, Միշտ պատրաստ եմ եղել և կլինեմ.
Որոշ քաղաքական շրջանակներ շահարկելով այս թեման կարծում են, որ մեր համար սեփական ես-ը, ընտանիքը կարմիր գծեր են հայրենիքի առաջ մատուցած ծառայությունների շրջանակում.
Էնտեղ որտեղ կա Հայաստանի Հանրապետություն, կա հայրենիք, կա ապագա մենք չունենք կարմիր գծեր, պատրաստ ենք կռվել, զոհվել, զոհաբերել ինքներս մեզ.
Նրանց բոցաշունչ ելույթները անշուշտ պետք է նշանակեն, որ նրանք գիտեն իրատեսական գեթ մեկ տարբերակ "գործարքը" իրականացնելու, ինչը ես ինքս երբեք չեմ իմացել հենց այդ պատճառով լռել եմ պատրաստակամությանս մասին.
Եվս մեկ անգամ ասում եմ, պատրաստ եմ, ամեն պահի,
Թող զբաղվեն, այլ դեպքում նրանց ելույթներն ու արտահայտությունները լոկ էժանագին շանտաժ են, որոնք փորձում են, բայց երբեք չեն կարող կասկածի տակ դնել մեր ազնվությունը, ամենը զոհելու մեր պատրաստակամությունը.

Ашот Пашинян: “Я готов поехать в Азербайджан с условием возвращения армянских пленных, находящихся там в качестве заложника или в каком-либо другом статусе”
Сын исполняющего обязанности премьер-министра Никола Пашиняна Ашот Пашинян сделал запись на своей странице в Facebook, в которой коснулся предложения третьего президента РА Сержа Саргсяна о том, чтобы Н.Пашинян обменял своего сына на несколько десятков пленных. И.о.премьера ответил на это предложение во время своей предвыборной агитации.
“Я готов поехать в Азербайджан в качестве заложника или в каком-либо другом статусе с условием возвращения армянских военнопленных. Я всегда был готов и всегда буду готов.
Некоторые политичские круги, спекулируя на этой теме, считают, что для нас собственное “я”, семья – красные линии в рамках заслуг перед родиной.
Там, где есть Республика Армения, есть Родина, есть будущее. У нас нет красных линий. Мы готовы воевать, погибнуть, принести себя в жертву.
Их пламенные выступления, несомненно, должны означать, что они знают хотя бы один реальный вариант заключения “сделки”, о чем я сам никогда не знал, поэтому молчал о своей готовности.