Փաշինյանը վստահեցնում է` Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի տեղական օլիգարխների փայերն անցնելու են ժողովրդին ու կառավարությանը
Վարչապետի պաշտոնակատար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը Կապանում հրավիրված հանրահավաքին հայտարարեց` Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի աշխատակիցներից տեղեկություններ է ստացել, որ ղեկավարությունն արգելել է գալ իր հետ հանդիպումների:
«Արա, դուք լրիվ առյուծի կաթ եք կերել… Ես ձեզ պաշտոնապես ասում եմ` էդ նախադասությունը իրենց լեզուներով պտտածները մինչև հուլիսի 15-ը կոմբինատում չեն աշխատելու: Դա ձեզ խոստանում եմ»,- ասաց նա` վստահեցնելով, որ բոլոր աշխատակիցներն իրենց ամբողջական աշխատավարձը ստանալու են: Փաշինյանը կոչ արեց մեկ ամսով արձակուրդի մեկնել ու վայելել քաղաքական ազատությունը:
Փաշինյանն անդրադարձավ այն հարցին, թե ինչպես է մասնավոր կազմակերպության աշխատակիցներին աշխատանքից ազատելու` ասելով հեշտությամբ: Նա խոսեց «Հայաստան» դաշինքի համամասնական ցուցակի անդամ Վահե Հակոբյանի մասին` պնդելով, որ հիշում է 2018-ին իր կաբինետում նրա ոտքերի ու ձեռքերի դողը և հավելեց` այդ դողը շուտով վերադառնալու է ու համակելու է քո ձեռքերն ու ոտքերը:
Փաշինյանը հայտնեց, որ կոմբինատի սեփականատերերին զգուշացրել է` աշխատողների վրա քաղաքական ազդեցություն լծակներ չպետք է գործադրվեն:
«Բայց ես ասում եմ` դուք անցել եք բոլոր կարմիր գծերը, էս ամբիոնից ասում եմ` տեղական օլիգարխիկները, որոնք փայ ունեն Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատում, էդ բոլոր փայերն անցնելու են ժողովրդին ու կառավարությանը»,- ասաց նա:

Принадлежащие местным олигархам доли Зангезурского ММК перейдут народу и правительству – Н.Пашинян
Исполняющий обязанности премьер-министра, кандидат на этот пост от партии “Гражданский договор” Никол Пашинян на предвыборном митинге в Капане сообщил, что от работников Зангезурского медно-молибденового комбината поступили сведения о том, что руководство предприятия запрещает им ходить на встречи с ним.
“Я вам официально заявляю: те, кто запрещают, до 15 июля перестанут работать на комбинате. Я это вам обещаю”,- сказал Пашинян, заверив, что все работники получат зарплату в полном объеме. Он также призвал их взять месячный отпуск и насладиться “политической свободой”.
Кандидат в премьеры коснулся входящего в предвыборный список блока “Айастан” Ваге Акопяна, отметив, что помнит, как в 2018 году у него дрожали руки и ноги, и добавил, что очень скоро эта дрожь вновь его охватит.
По словам Пашиняна, владельцы комбината предупреждены о том, что не  должны использовать рычаги политического влияния на рабочих.
“Но я вам говорю: вы перешли все красные черты. И с этой трибуны я заявляю, что доли Зангезурского медно-молибденового комбината, которые принадлежат местным олигархам, перейдут народу и правительству”,- заявил Никол Пашинян.