ՔՊ-ն 1000 դոլար է խոստանում` ընտրակաշառքը փաստող յուրաքանչյուր տեսանյութի համար
«Քաղաքացիական պայմանագիր» (ՔՊ) կուսակցությունը ընտրակաշառքի մասին վկայող յուրաքանչյուր տեսանյութի համար խոստանում է 1000 դոլարին համարժեք 500 հազար դրամ ֆինանսական պարգև:
Այս մասին Ջերմուկում նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ ասաց վարչապետի պաշտոնակատար, ՔՊ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով` նման դրամական պարգև կարող են ակնկալել նաև պետական և ոչ պետական հիմնարկների այն աշխատակիցները ևս, ովքեր կնկարեն այդ հիմնակի ղեկավարության կողմից քաղաքացիների ընտրական կամքի վրա ազդելու փորձեր:
Ըստ Փաշինյանի՝ այս պահի դրությամբ 5 անձ կալանավորված է ընտրակաշառքի մեղադրանքով, 10 անձի նկատմամբ քննիչները այլ խափանման միջոց են ընտրել, 40 հոգի կասկածյալի կարգավիճակում է:
Փաշինյանը նաև հայտնեց, որ «Գազպրոմ-Արմենիա» ընկերության աշխատակիցներից ահազանգեր է ստանում, որ աշխատակիցներին պարտադրում են ինչ-որ հանրահավաքների գնալ:
«Ես հույս ունեմ` էս փաստերը չեն հաստատվի, եթե հաստատվեց ծանր հետևանքներ է ունենալու: Ինչպես «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի» դեպքում էի ասում, այնպես էլ «Գազպրոմ-Արմենիայի» համար, ցանկացած աշխատող, ով այդպիսի գործունեությամբ կզբաղվի, մինչև հուլիսի 15-ն առնվազն աշխատանքից ազատվելու է»,-ասաց Փաշինյանը` հիշեցնելով նաև քրեական պատասխանատվության մասին:

“ГД” обещает 1000 долларов за каждое видеодоказательство раздачи взяток избирателям
Партия “Гражданский договор” (“ГД”) обещает награду в размере 500 тысяч драмов (1000 долларов) за каждое видеодоказательство раздачи взяток избирателям. Об этом заявил в ходе предвыборной агитации исполняющий обязанности премьер-министра, кандидат на этот пост от партии “Гражданский договор” Никол Пашинян.
По его словам, на получение денежных наград могут рассчитывать и те работники государственных и негосударственных учреждений, которые сделают видеозаписи попыток своих руководителей повлиять на избирательное право граждан.
Пашинян сообщил, что на данный момент за раздачу взяток избирателям арестованы 5 человек, в отношении 10-ти избраны другие меры пресечения, 40 человек имеют статус подозреваемого.
По словам и.о.премьера, сотрудники компании “Газпром-Армения” сигнализируют о том, что их заставляют ходить на какие-то митинги.
“Я надеюсь, что эти факты не подтвердятся. Если подтвердятся, последствия будут тяжелыми. Как в отношении Зангезурского медно-молибденового комбината, так и в отношении компании “Газпром-Армения” я заявляю, что любой работник, который будет заниматься подобной деятельностью, как минимум до 15 июля будет отстранен от работы”,- заявил Пашинян, напомнив об уголовной ответственности за указанные им деяния.