Բողոքի ակցիա` Սպիտակ տան դիմաց (լուսանկարներ)
ԱՄՆ-ում 31 տարի բնակվող մեր հայրենակից Արմեն Գյաղկեջյանն այս անձրևոտ օրը, Հայաստանի և ԱՄՆ-ի դրոշները ձեռքին, քայլում է մնացյալ իր հայրենակիցների հետ, որոնք տարբեր կարգախոսներով և վերնաշապիկներով բողոքի ակցիայի են դուրս եկել Սպիտակ տան դիմաց:
«Այսօրվա քայլելուս պատճառն այն է, որ մենք մեր պահանջներն ունենք, և մեր իրավունքները պահանջելու համար պետք է որ հետևողական լինենք, և պայքարը պետք է շարունակվի մինչև մեր վերջին շունչը: Մենք պետք է անընդհատ աշխատենք այս ուղղությամբ և հետո տեսնենք` ինչ արդյունք կտա»,- ասաց է Արմեն Գյաղկեջյանը:
Այս շաբաթվա ընթացքում Վաշինգտոնում նախատեսված է մի քանի ակցիա՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության ճանաչման խնդրին: Այդ ակցիաներից առաջինը տեղի ունեցավ Սպիտակ տան դիմաց ապրիլի 22-ին:
«Այսօր բողոքում ենք Սպիտակ տան դիմաց, որպեսզի կոչ անենք նախագահին ճիշտ քայլ անել և հայկական ցեղասպանությունը ճանաչել, ինչպես ինքը խոստացել էր որպես նախագահական թեկնածու: Բայց այս ակցիաների ամփոփումն, անշուշտ, լինելու է Թուրքիայի դեսպանատան առջև նախատեսված ցույցը և մեր տարեկան զեկույցը ապրիլի 25-ին»,- ասաց Վաշինգտոնի Հայ դատի գրասենյակի խոսնակ Էլիզաբեթ Չուլջյանը:

Armen Gyaghkedjyan has been living in the U.S. for the past 31 years.
On a rainy and windy April 24, he and other area Armenians staged a protest outside the White House in Washington D.C. Armenian and American flags were in abundance and the activists carried a variety of banners
“The reason for our protest march today is to show that we have demands. We have to keep up the struggle for justice until our last breath,” said Gyaghkedjyan.
A number of protest actions centering on the 97th anniversary of the Armenian Genocide have been planned for Washington D.C.
Elizabeth Chouljian , Communications Director of the Armenian National Committee, said that the protest in front of the White House was to call on President Obama to recognize the Armenian Genocide as he promised when he was running for the office.