Հայկական կողմը 3 զո՞հ է տվել. ՊՆ-ն քիչ անց հաղորդագրություն կտարածի
Haynews.am կայքի տվյալներով՝ Տավուշի մարզի հայ-ադրբեջանական սահմանին ադրբեջանական կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում հայկական զինուժը 3 զոհ է տվել: Կայքի փոխանցմամբ՝ լուրը հաստատել է Տավուշի մարզպետ Արմեն Ղուլարյանը: ՊՆ աշխատակից Մուշեղ Աղեկյանը «Հետքին» հայտնեց, որ ինքը չի կարող ոչինչ հաղորդել այս կապակցությամբ, սակայն նախարարությունը մոտ կես ժամից պաշտոնական հաղորդագրություն կտարածի:
Վերջին օրերին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն հատկապես ակտիվացել է սահմանագծի հյուսիսային շրջանում: Ապրիլի 25-ին հակառակորդը գնդակոծել էր Տավուշի Դովեղ գյուղը, որի բնակիչները ստիպված տարհանել էին մանկապարտեզի երեխաներին ու անձնակազմին:
Ադրբեջանական «ԱՊԱ» գործակալության փոխանցմամբ՝ երեկ «հայկական կողմից հրադադարի խախտման արդյունքում» Աղդամի հատվածում մահացու վիրավորվել է 24-ամյա լեյտենանտ Վագիֆ Զաքիր օղլու Աբդուլաեւը: Լուրը հաստատել են Ադրբեջանի ՊՆ-ում:

Армянская сторона понесла три жертвы? МО распространит сообщение
По данным сайта Haynews.am, в результате нарушения азербайджанской стороной режима перемирия на армяно-азербайджанской границе в Тавушской области Армении погибли трое военнослужих. Согласно сайту, эту информацию подтвердил губернатор Тавуша Армен Гукасян. В беседе с “Hetq”-ом сотрудник министерства обороны РА Мушег Агекян воздержался от каких-либо комментариев, отметив, через полчаса МО распространит официальное сообщение.
В последние дни вооруженные силы Азербайджана активизировались на северном участке границы. 25 апреля противник обстрелял село Довех Тавушской области. Жителям села пришлось эвакуировать детей и воспитателей детсада.
По сообщению азербайджанского агентства АПА, вчера “в результате нарушения армянской стороной режима перемирия” на агдамском участке был смертельно ранен 24-летний лейтенант Вагиф Закир оглу Абдуллаев. Эту информацию подтвердили и в МО Азербайджана.