«Պատիվ ունեմ»-ը մերժում է Փաշինյանի՝ դռնփակ քննարկման հրավերը
«Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով կարող է քննարկել միայն վերջինիս հրաժարականի տեքստը: Այս մասին ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանին ասաց խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը՝ արձագանքելով Փաշինյանի հրավերին:
«Դահլիճում հնչեցին որոշ հայտարարություններ, որոնց հարկ եմ համարում արձագանքել։ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով այս պահին կարող է քննարկել միայն իր հրաժարականի տեքստը»,- ասաց պատգամավորը:
Այս խոսքերից հետո իշխանական պատգամավորները սկսեցին ծիծաղել: Մամիջանյանը խորհրդարանից հարիր լռություն պահանջեց, ապա հիշեցրեց, որ Կառավարությունը հաշվետու է խորհրդարանին:
«Մնացյալ բոլոր դեպքերի համար Կառավարությունը և դրա ղեկավարը հաշվետու են խորհրդարանին, կհրավիրվեն ամեատարբեր քննիչ հանձնաժողովներ, այլ ձևաչափերով հրատապ նիստերի շրջանակում և կզեկուցեն, թե էդ հարցերի շուրջ ինչ իրավիճակ է: Իսկ հարցս տալու այլ տարբերակ կգտնեմ, որովհետև այս մթնոլորտում հարց տալու իմաստ չեմ տեսնում»,- նշեց նա:
Հիշեցնենք, որ հարցուպատասխանի ժամանակ վարչապետն ընդդիմադիր խմբակցություններին հրավիրել էր դռնփակ քննարկման։

Фракция “Честь имею” отказалась участвовать в закрытом обсуждении
Оппозиционная фракция “Честь имею” примет приглашение Никола Пашиняна принять участие в закрытом обсуждение только в том случае, если будет обсуждаться вопрос о его отставке. Об этом заявил во время правительственного часа в Национальном Собрании депутат фракции Айк Мамиджанян.
«В зале прозвучали заявления, на которые я считаю нужно ответить. На данный момент фракция «Честь имею» может принять приглашение Никола Пашиняна только в том случае, если будет обсуждаться текст заявления о его отставке»,- сказал депутат.
В ответ послышался смех властных депутатов. Мамиджанян потребовал тишины, после чего напомнил о том, что правительство подотчетно парламенту.
По словам оппозиционного депутата, члены правительства и его руководитель будут приглашены в различные расследовательские комиссии, на внеочередные заседания парламента, чтобы доложить о ситуации по тому или иному вопросу.
Напомним, что сегодня во время правительственного часа Н.Пашинян пригласил оппозиционные фракции на закрытое обсуждение.