ՀՀ զինված ուժերի 12 զինծառայող գերեվարվել է
Նոյեմբերի 16-ի Ժամը 17։00-ի դրությամբ՝ իրադրությունը ՀՀ արևելյան սահմանագոտում, ուր այսօր հարձակում էին նախաձեռնել Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները, շարունակում է ծայրահեղ լարված մնալ։ Այս մասին հաղորդում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը՝ տեղեկացնելով նաև, որ ՀՀ զինված ուժերի 12 զինծառայող գերեվարվել է։
«Մարտերի ինտենսիվությունը չի թուլացել։ Հակառակորդը շարունակում է կիրառել հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Հայկական կողմի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի անձնակազմի մեծաթիվ կորուստներ, զրահատեխնիկայի շուրջ մեկ տասնյակ միավոր ոչնչացվել կամ շարքից դուրս է բերվել։ Հայկական կողմը նույնպես կորուստներ ունի։ Տվյալները ճշտվում են։ ՀՀ զինված ուժերի 12 զինծառայող՝ 7 պայմանագրային և 5 ժամկետային գերեվարվել են։ Պաշտպանության նախարարությունը կշարունակի պարբերաբար հանդես գալ իրադրության վերաբերյալ հաղորդագրություններով»,- ասվում է ՊՆ հաղորդագրությունում։

Азербайджанцы взяли в плен 12 армянских военнослужащих
По состоянию на 17։00 16 ноября ситуация на восточном участке границы Республики Армения, где подразделения вооруженных сил Азербайджана инициировали сегодня нападение, остается крайне напряженной, сообщает Министерство обороны РА. В сообщении также говорится о пленении 12 военнослужащих вооруженных сил РА.
“Интенсивность боев не ослабевает. Противник продолжает применять артиллерию, бронетехнику и стрелковое оружие различного калибра.
В результате ответных действий армянской стороны противник понес многочисленные потери в живой силе, уничтожено или выведено из строя около десятка единиц бронетехники. Потери есть и у армянской стороны. Данные уточняются. В плен взяты 12 военнослужащих ВС РА – пять контрактников и семь служащих срочной службы”,- говорится в сообщении МО.