Ս. Օհանյան. «Եթե իշխող ուժն ուզում է խուլիգանապետություն կառուցել՝ ճիշտ ճանապարհին է»
Ազգային ժողովի հերթական նիստը մեկնարկեց նախօրեին տեղի ունեցած ծեծկռտուքին անդրադարձով: «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը հայտարարեց, որ դաշնակցական երեք պատգամավորի օգնականներին հրավիրել են սուրճ խմելու և փորձել հաշիվ մաքրել երկու տասնյակ ՔՊ-ականներով: Ըստ Օհանյանի` անվտանգության աշխատակիցները միջադեպի ժամանակ կրավորական կեցվածք են դրսևորել:
«Սա հուշում է, որ խուլիգանությունը եղել է ծրագրավորված: Եթե իշխող ուժն ուզում է խուլիգանապետություն կառուցել՝ ճիշտ ճանապարհին է, իսկ եթե ուզում են գերիների մասին խայտառակ հայտարարություններից, Սյունիքի միջանցքի թեմայից հանրության ուշադրությունը շեղել, դա իրենց չի հաջողվելու, սպասում ենք իշխանության արձագանքին, այս դեպքը չի մոռացվելու»,- ասաց Օհանյանը:
Նույն խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն էլ անդրադարձավ գերիների և անհետ կորածների հարազատների բողոքի ակցիաներին` կոչ անելով հարցուպատասխանից հետո վերջիններիս հրավիրել նիստերի դահլիճ և քննարկում կազմակերպել գործադիրի անդամների մասնակցությամբ:
Նիստը նախագահող Ռուբեն Ռուբինյանը, ինչպես նաև իշխանական այլ պատգամավորներ այս թեմաներին չանդրադարձան:

С.Оганян: “Если правящая сила хочет строить хулиганское государство, то она на верном пути”
Руководитель оппозиционной фракции “Айастан” Сейран Оганян заявил, что помощников трех депутатов от партии Дашнакцутюн пригласили на кофе и попытались свести с ними счеты с участием около двух десятков членов властной фракции “Гражданский договор”. По словам Оганяна, во время инцидента сотрудники службы безопасности вели себя пассивно.
“Это свидетельствует о том, что хулиганство было запланировано. Если правящая сила хочет строить хулиганское государство, то она на верном пути. Если же они хотят позорными заявлениями о пленных отвлечь внимание общественности от темы коридора в Сюнике, то им это не удастся. Мы ждем реакции властей”,- заявил Оганян.
Секретарь той же фракции Арцвик Минасян, касаясь акций протеста родственников пленных и без вести пропавших, предложил пригласить их в зал заседаний и организовать обсуждение с участием представителей исполнительной власти.
Председательствующий на заседании Рубен Рубинян, а также другие депутаты фракции “Гражданский договор” эти вопросы не затронули.