Երևանի մի շարք կենտրոնական փողոցներ փակ են
Ընդդիմադիր քաղաքական ուժերը երեկ՝ մայիսի 1-ին, հայտարարեցին մասշտաբային բողոքի ակցիաների մեկնարկի մասին՝ նշելով, որ այսօր առավոտից Երևանում մի շարք փողոցներ փակ կլինեն։
ԱԺ փոխխոսնակ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթլյանը քիչ առաջ իր ֆեյբուքյան էջում գրառում կատարեց՝ հայտնելով, որ այս պահին պարալիզացված են՝
Պռոշյան-Հրազդանի կիրճ, Բաղրամյան-Պռոշյան, Տերյան-Աբովյան(Պլանի գլուխ) Հերացի, Կորյուն-Հերացի-Խանջյան, Սայաթ-Նովա-Չարենց, Երվադ Քոչար-Վարդանանց, Տիգրա Մեծ-Երվանդ Քոչար, Արշակունյաց-Ագաթանգեղոս-Գրիգոր Լուսավորիչ, Հաղթանակի կամուրջ:
«Քաղաքի տարբեր հատվածներում շրջում են արժանապատիվ քաղաքացիների խմբեր և խաղաղ անհնազանդության միջոցով իրենց բողոքն են հայտնում ստեղծված իրավիճակի նկատմամբ:
Սիրելի քաղաքացի, միացիր այս խմբերից մեկին, կամ ինքդ քեզ հարմար եղանակով դրսևորիր բողոքդ: Մի´ մնա տանը, դու´րս արի փողոց` այստեղ է որոշվում քո ճակատագիրը»,- գրել է Սաղաթելյանը:

Armenian Political Opposition Calls on Yerevan Residents to Join Protests
Armenian political opposition leader Ishkhan Saghatelyan called on Yerevan residents to join street protests today and “decide their own destiny.”
Yesterday, the political opposition announced the launch of civil disobedience to force the resignation of the current government.
Saghatelyan, who heads the Hayastan parliamentary faction and serves as the legislature’s vice speaker, in a Facebook post today, wrote that protesters had blocked several streets in the Armenian capital.
“Dear citizens, join one of these groups or express your grievance in a way that suits you. Do not stay at home. Go out on the street. This is where your destiny is decided," Saghatelyan wrote.