ՊՆ-ն չի պատասխանում զանգերին, Կառավարությունը չի մեկնաբանում զինծառայողի զոհվելու հանգամանքները
Հունիսի 18-ին Վարդենիսի ուղղությամբ՝ Վերին Շորժա գյուղի դիրքերում Ադրբեջանական ԶՈՒ կրակոցներից ժամկետային զինծառայող է զոհվել, որի առնչությամբ ՊՆ մինչ օրս որևէ պաշտոնական տեղեկություն չի հրապարակել։
Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ դիրքում եղել է 7 հոգի, հակառակորդը կրակահերթ է սկսել, ինչի հետևանքով զոհվել է ժամկետային զինծառայող 19-ամյա Հրաչ Փիլիպոսյանը։ Կրակահերթը տևել է մոտ երկու ժամ, հետո իրավիճակը կայունացել է։ Այս պահին կրակոցներ չկան։
Վերին Շորժայի վարչական ղեկավար Արտյոմ Երանոսյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ առողջական խնդիրներ ունի, ու վերջին օրերին Երևանում է՝ հիվանդանոցում բուժում է ստանում, բայց պարերաբար կապ է հաստատում գյուղացիների հետ, վերջիններս ասում են, որ հունիսի 18-ի դեպքից հետո կրակոցներ չեն եղել, ու իրավիճակը հանգիստ է։
Մենք փորձել ենք կապ հաստատել ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գևորգ Ալթունայնի հետ, բայց վերջինս մեր հեռախոսազանգերին չի պատասխանում։
Զանգահարել ենք նաև Կառավարության՝ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արմեն Խաչատրյանին, ով նշեց, որ Պաշտպանության նախարարության վերաբերյալ ոչ մի տեղեկատվություն տրամադրել կամ մեկնաբանել չի կարող։

Armenian Government Silent on Azerbaijani Shooting that Killed One Armenian Soldier
The Armenian Ministry of Defense has yet to release any information about an Azerbaijani strike on an Armenian military positions in the village of Verin Shorzha, in Armenia’s Gegharkunik Province near the Azerbaijani border, that killed one Armenian soldier.
A Hetq source says Azerbaijani troops opened fire on the Armenian military position where seven soldiers were stationed and that the gunfire lasted two hours.
Several Hetq telephone calls to Gevorg Altunyan, who heads the ministry’s press service, have gone unanswered.
Hetq also called Armen Khachatryan, head of the government’s public relations department, for information on the incident. He replied that he couldn’t comment on matters related to the defense ministry.
Verin Shorzha Mayor Artyom Yeranosyan told Hetq by phone that he’s been in Yerevan for medical treatment. The mayor said he’s in contact with village residents and that no gunfire has been reported since June 18.