Ալեն Սիմոնյանը պարգևատրել է միայն ՔՊ-ականներին
Չնայած ԱԺ նախագահի ստորագրած կարգադրության մեջ նշվում է ԱԺ պատգամավորներին պարգևատրելու մասին, սակայն պարզվում է` պարգևատրումը վերաբերում է միայն «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներին:
Արդեն հայտնել էինք, որ Սահմանադրության օրվա առթիվ ԱԺ խոսնակ Ալեն Սիմոնյանը պարգևատրել է պատգամավորներին, և քանի որ կարգադրության մեջ չէր նշվում որևէ խմբակցության պատգամավորների մասին, մենք գրել էինք, որ պարգևատրվել են ԱԺ պատգամավորները: Հրապարակումից հետո մեզ հետ կապ հաստատեցին ընդդիմադիր պատգամավորներ` ասելով, որ իրենց պարգևավճար չի փոխանցվել:
Մեզ հետ զրույցում Ալեն Սիմոնյանի մամուլի քարտուղար Ծովինար Խաչատրյանը հաստատեց, որ պարգևատրվել են միայն քաղաքական մեծամասնության պատգամավորները: Խաչատրյանի խոսքով` ՔՊ-ական պատգամավորներին պարգևավճար է փոխանցվել հաշվի առնելով այն, որ նստաշրջանն ավարտվել է, և վերջիններս ծանրաբեռնված աշխատում են թե՛ հանձնաժողովներում, թե՛ արտահերթ նիստերում: Իսկ ընդդիմությանը պարգևավճար չի փոխանցվել` վերջիններիս բացակայությունների պատճառով:

Премиальные получили только властные депутаты
Председатель Национального Собрания Ален Симонян подписал распоряжение о выплате депутатам премиальных. Но, как выяснилось, денежное вознаграждение получили только депутаты властной фракции “Гражданский договор”.
После того, как мы сообщили о принятом спикером решении выплатить депутатам премиальные по случаю Дня Конституции, с нами связались члпны оппозиционных парламентских фракций, которые сообщили, что не получили премиальные.
Слова оппозиционеров в беседе с нами подтвердила и пресс-секретарь председателя парламента Цовинар Хачатрян. По ее словам, властные депутаты получили премиальные, поскольку работали с повышенной нагрузкой. Что касается оппозиции, то денежное вознаграждение им не было выплачено из-за многочисленных пропусков.