«ՄԱԿ-ը երկակի ստանդարտներ է կիրառում»․ բողոքի ակցիա՝ ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի առջև
Այսօր՝ սեպտեմբերի 14-ի առավոտյան ժամը 9։00-ից, ՄԱԿ-ի hայաստանյան գրասենյակի առջև քաղաքացիները բողոքի ակցիա էին կազմակերպել։ Նրանք պահանջում էին, որ ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցչությունն ընդունի իրենց ու լսի իրենց պահանջը։
Ակցիայի մասնակից Էդուարդ Պողոսյանը նշեց, որ իրենց բողոքը հիմնականում ՄԱԿ-ի կողմից երկակի ստանդարտներ կիրառելու ու լռելու պատճառով է։
«Արդեն երկրորդ օրն է, ինչ հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակը շարունակում է մնալ լարված, ադրբեջանական կողմը կիրառում է ռազմական սադրանք, իսկ այս կազմակերպությունն ու միջազգային հանրությունը շարունակում են լուռ մնալ»,- ասում է ակցիայի մասնակիցը։
Գրասենյակից ակցիայի մասնակիցներին տեղեկացրին, որ պատրաստ են ընդունել 3 ներկայացուցչի ու լսել նրանց պահանջը։
«Այսօրվա ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի նիստը լինելու է բացառապես Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի նկատմամբ ագրեսիայի մասին, մեր ակնկալիքները չբավարարվեց նրանով, որ մենք կարծում էինք՝ այսօրվա նիստը լինելու է սանկցիաների կիրառման մասին, բայց այն լինելու է զուտ փաստերի ներկայացման ու քննարկման մասին»,- ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակից դուրս գալով՝ նշեց ցույցի մասնակից Արմինե Մելքոնյանը։

“ООН применяет двойные стандарты”: акция протеста перед армянским офисом Организации
Сегодня, 14 сентября, в 9։00 перед армянским офисом Организации Объединенных Наций началась акция протеста, участники которой намерены представить сотрудникам офиса свои требования.
Участвующий в пикете Эдуард Погосян отметил, что их жалоба связана с применением ООН двойных стандартов и молчанием.
“Уже второй день на армяно-азербайджанской границе сохраняется напряженная ситуация. Азербайджанска сторона прибегает к военным провокациям, а ООН и международная общественность хранят молчание”,- заявил наш собеседник.
Сотрудники офиса сообщили, что готовы принять трех участников пикета и выслушать их требования.
“Сегодняшнее заседание Совбеза ООН посвящено исключительно агрессии Азербайджана против Армении. Наши ожидания не оправдались, поскольку нам казалось, что на заседании будет рассмотрен вопрос о введении санкций, между тем предусмотрено только обсуждение представленных фактов”,- сказала по выходе из офиса ООН участница акции Армине Мелконян.