199 մլն դրամի պայմանագիր է կնքվել Հերմինե Նաղդալյանի ընկերության հետ
Տարածքային կառավարման նախարարության կարիքների համար ճանապարհների նորոգման պայմանագիր է կնքվել ԱԺ նախկին փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի ընկերության հետ։
Միջին նորոգման աշխատանքներ կիրականացվի Վանաձոր-Ստեփանավան ճանապարհին՝ թունելից դեպի Գարգառ գյուղ տանող հատվածում։ Վերանորոգման ենթակա ճանապարհահատվածը մոտ 4 կմ է։ Այն նորոգելու համար կազմակերպված մրցույթին դիմել է միայն «Սիսիանի ԲՈւԱՏ» ՍՊ ընկերությունը։ Մրցույթին ՍՊԸ-ն առաջարկել է 199 միլիոն դրամով կատարել 254 միլիոն դրամ նախահաշվային գնով աշխատանքը։
- Հերմինե Նաղդալյանի ՍՊԸ-ի՝ 1.5 մլն դոլարով հիմնանորոգած ճանապարհը 1 տարի անց քանդվել է
- Հերմինե Նաղդալյանի ՍՊԸ-ի կողմից ճանապարհ կառուցելու արդյունքում հափշտակվել է 21 մլն դրամ. հարուցվել է քրգործ
«Սիսիանի բեռնաուղևորատար ավտոտրանսպորտային» ՍՊԸ-ն հիմնադրվել է 2004 թվականին։ Հիմնադիրներից մեկը եղել է ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, որն այդ ժամանակ Ազգային ժողովի պատգամավոր էր։ Այս ընկերությունը մի շարք պետական գնումների մասնակցել և հաղթել է։
Հետագայում Նաղդալյանը դուրս է եկել ընկերությունից, իր բաժնեմասը փոխանցել այլ անձանց։ Այսօր ընկերության բաժնետերերը երկուսն են՝ Կամո Գևորգյանը և Դավիթ Բեգլարյանը՝ համապաստախանաբար՝ 75 % և 25 % բաժնեմասերով։ Դավիթ Բեգլարյանը ԱԺ նախկին փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի ամուսինն է։ Մյուս բաժնետեր Կամո Գևորգյանն էլ «Նուրբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի նախկին պետ Գերասիմ Գևորգյանի որդին է։
Ազգային ժողովի նախկին փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ի տարբերություն իր կուսակիցների (ՀՀԿ-ական), 2018 թ․-ից հետո քաղաքական գործընթացներին չի մասնակցում։ Նախկին պաշտոնյայի անունը չկա ապօրինի ծագում ունեցող գույքերի բռնագանձման գործերով անցնող պաշտոնյաների ցանկում։

С компанией Э.Нагдалян заключен договор стоимостью 199 млн драмов
С компанией бывшего вице-спикера Национального Собрания Эрмине Нагдалян заключен договор о ремонте дорог на нужды Министерства территориального управления.
Ремонтные работы должны быть выполнены на участке от туннеля до села Гаргар на автодороге Ванадзор-Степанаван. Протяженность подлежащего ремонту дорожного участка составляет около 4 километров. В тендере, организованном с целью благоустройства данного участка, приняла участие только одна компания – ООО “Сисиани БУАТ”, предложившая выполнить работы сметной стоимостью 254 млн драмов за 199 млн драмов.
ООО “Сисиани БУАТ” было основано в 2004 г. Одним из его учредителей стала вице-спикер НС Эрмине Нагдалян, которая на тот момент была депутатом парламента. Эта компания выиграла ряд тендеров на госзакупки.
В дальнейшем Нагдалян ушла из компании, передав свою долю другим лицам. Сегодня в компании два акционера – Камо Геворкян и Давид Бегларян с соответствующими долями 75% и 25%.
Д.Бегларян – муж Эрмине Нагдалян, Камо Геворкян – сын бывшего начальника уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен” Герасима Геворкяна.
Бывший вице-спикер Национального Собрания Эрмине Нагдалян в отличие от других членов Республиканской партии после 2018 г. не участвовала в политических процессах. В списке должностных лиц, проходящих по делам о конфискации имущества, имеющего незаконное происхождение, ее имя отсутствует.