Ոստիկանությունը լուսաձայնային նռնակներ է կիրառել. վնասվածք է ստացել նաեւ Հետք Մեդիա Գործարանի լրագրողը
Կառավարության առջև այսօր՝ սեպտեմբերի 19-ին, բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացիների նկատմամբ ոստիկանության լուսաձայնային նռնակների կիրառելու հետևանքով մի շարք քաղաքացիներ վնասվածքներ են ստացել։
Տուժել է նաև Հետք Մեդիա Գործարանի լրագրող Անուշ Մկրտչյանը, որը լուսաբանում էր ակցիան։ Անուշը բեկորային վնասվածք է ստացել, որի հետևանքով, ըստ բժիշկների, մակերեսային այրվածք է առաջացել։
Ըստ նրա՝ ժամը 19։56-ի սահմաններում 2 անգամ պայթյուն է լսվել, որից հետո նա զգացել է, որ կողային հատվածում վնասվածք ունի։ Անուշը հեռացել է տարածքից, քայլել դեպի Մաշտոցի պողոտա, ապա զանգել է շտապօգնություն։ Ժամանած բժիշկները վիրակապել են ու արձանագրել դեպքը։

Журналист Медиа-фабрики Нetq am получила ранение вследствие применения полицией светошумовых гранат
Сегодня, 19 сентября, полиция применила светошумовые гранаты против участников акции протеста перед зданием правительства в Ереване, в результате чего некоторые граждане получили ранения.
Среди потерпевших оказалась освещавшая акцию журналист Медиа-фабрики Нetq am Ануш Мкртчян. Она получила осколочное ранение, что, по словам врачей, вызвало поверхностный ожог.
По словам Ануш, около 19։56 прогремели два взрыва, после которых она почувствовала, что получила ранение в области ребер. Девушка покинула территорию, где проходила акция, и направилась на проспект Маштоца, откуда позвонила в службу скорой помощи. Прибывшие врачи перевязали рану и зафиксировали произошедшее.
Согласно сообщению Министерства здравоохранения, за медицинской помощью обратились также полицейские.