Ուսանողները կոչ են անում սկսել համատարած դասադուլներ և միանալ հանուն Արցախի բողոքի ակցիաներին
Այսօր՝ սեպտեմբերի 20-ին, մի խումբ ուսանողներ շրջել են Երևանի բուհերով և կոչ արել բոլոր ուսանողներին դուրս գալ փողոց, միանալ Կառավարության շենքի դիմաց հանուն Արցախի կազմակերպվող բողոքի ակցիաներին։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 19-ից ադրբեջանական զինված ուժերը հրետակոծում են Լեռնային Ղարաբաղի քաղաքացիական բնակավայրերը՝ թիրախավորելով քաղաքացիական բնակչությանն ու ենթակառուցվածքները՝ բնակելի շենքեր, դպրոցներ և այլն։
Այսօր՝ սեպտեմբերի 20-ին, հրադադարի պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ռուս խաղաղապահների միջնորդությամբ։

В Ереване студенты призывают отменить занятия во всех вузах и присоединиться к акциям в защиту Арцаха
Сегодня, 20 сентября, группа студентов обошла все столичные вузы, призвав своих сверстников выйти на улицу и присоединиться к акциям в защиту Арцаха, которые проходят перед зданием правительства.
Напомним, что с 19 сентября азербайджанские вооруженные силы подвергают артобстрелам населенные пункты Нагорного Карабаха, нанося удары по гражданскому населению и инфраструктурам – жилым зданиям, школам и другим объектам.
Сегодня, 20 сентября при посредничестве российских миротворцев была достигнута договоренность о прекращении огня.