Հայկ Մարությանն ավագանու մանդատը վայր դնելու մտադրություն չունի
«Այս պահին Հայկ Մարությանն ավագանու մանդատը վայր դնելու մտադրություն չունի»,- լրագրողներին հայտնել է «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության անդամ Իզաբելլա Աբգարյանը։
«Մեր խմբակցության բոլոր որոշումները, նախագծերը, որոնց վրա աշխատելու ենք, պարոն Մարությանը մեզ հետ միասին թիմային աշխատում է»,- նշել է նա։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ հոկտեմբերի 26-ին, Երևանի ավագանին ընտրում էր քաղաքապետի տեղակալներին։ Նիստին ներկա էր ավագանու 48 անդամ։ «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության ղեկավար Արամ Թորոսյանը հորդորեց չգրանցվել քվեարկությանը։ Նրա ելույթից հետո խմբակցության անդամները լքեցին դահլիճը։ Այնուամենայնիվ, Արմեն Փամբուխչյանը նշանակվեց Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ: Լևոն Հովհաննիսյանը, Սուրեն Գրիգորյանը և Սարգիս Մադաթյանը նշանակվեցին քաղաքապետի տեղակալներ։
«Մենք որրէ կերպ մտադիր չենք աջակցել, որ ՔՊ-ն ձևավորի իր թիմը, որովհետև համարում ենք, որ ՔՊ-ն չունի այդ իրավունքը և չունի երևանցիների 50 %-ի ձայնը»,- ասել է Աբգարյանը։

Айк Марутян не намерен отказаться от мандата члена совета старейшин Еревана
“На данный момент Айк Марутян не намерен отказаться от мандата члена совета старейшин Еревана”,- сообщила журналистам член фракции “Национальный прогресс” совета старейшин Изабелла Абгарян.
По ее словам, г-н Марутян вместе со всей командой работает над решениями и проектами фракции “Национальный прогресс”.
Напомним, что сегодня, 26 октября, совет старейшин столицы выбирал заместителей мэра. В работе заседания участвовали 48 членов совета старейшин. Лидер фракции “Национальный прогресс” Арам Торосян призвал не участвовать в голосовании. После его выступления члены фракции покинули зал заседаний. Несмотря на это, Армен Памбухчян был избран первым вице-мэром Еревана, а Левон Ованнисян, Сурен Григорян и Саргис Мадатян – вице-мэрами.
“Мы не собираемся каким-либо образом содействовать тому, чтобы “Гражданский договор” сформировал свою команду, так как считаем, что они не имеют на это право, они получили 50% голосов ереванцев”,- заявила Изабелла Абгарян.