Մի շարք բուհերի ուսանողներ միանում են անհնազանդության ակցիաներին
Այսօր՝ մայիսի 10-ին, Հայ Առաքելական եկեղեցու Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի գլխավորած քայլերթին միացան նաև Երևանի մի շարք բուհերի ուսանողներ։ Հիշեցնենք, որ երեկ՝ մայիսի 9-ին, Բագրատ Սրբազանը Հանրապետության հրապարակում տեղի ունեցած հանրահավաքի ժամանակ պահանջեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը։
Քայլերթը մեկնարկեց Հանրապետության հրապարակից, ապա մասնակիցներն անցան Երևանի մի շարք բուհերի մոտով՝ ուսանողությանը կոչ անելով միանալ անհնազանդության ակցիաներին։
Ակցիայի մասնակիցների քայլերթը Երևանի փողոցներում։
Բագրատ Սրբազանի ելույթը Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի մոտ։
Բագրատ Սրբազանը Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի ռեկտոր Դավիթ Գյուրջյանին կոչ է անում բացել բուհի դռները և թույլ տալ ուսանողներին միանալ շարժմանը։

К акциям неповиновения присоединились студенты некоторых столичных вузов
Сегодня, 10 мая, к шествию, которое возглавлял предводитель Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископ Баграт Галстанян, присоединились студенты некоторых ереванских вузов. Напомним, что на состоявшемся 9 мая митинге на площади Республики Баграт Србазан потребовал отставки премьер-министра Никола Пашиняна.
Сегодняшнее шествие стартовало с площади Республики, откуда его участники направились к некоторым столичным вузам, призвав студентов присоединиться к акциям неповиновения.
Шествие по улицам Еревана.
Выступление Баграта Србазана перед зданием Ереванской консерватории.
Баграт Србазан призвал ректора Государственного университета имени Брюсова открыть двери вуза и позволить студентам присоединиться к движению.