«Սա ճշմարտության և ստի պայքար է». շարժման մասնակիցները հասան Ժուռնալիստների միություն (տեսանյութ, լուսանկարներ)
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման մասնակիցներն այսօր Երևանի պետական համալսարանից շարժվեցին դեպի Հայաստանի ժուռնալիստների միություն։ Ոստիկանները հորդորում էին ցուցարարներին բացել երթևեկությունը, բերման էին  ենթարկում քաղաքացիներին։
Ժուռնալիստների միությունում Սրբազանը հանդիպեց միության նախագահ Սաթիկ Սեյրանյանին և պատասխանեց լրագրողների հարցերին։ Իր խոսքում Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը շնորհակալություն հայտնեց լրագրողներին՝ անաչառ լուսաբանման համար և շարժումն անվանեց «ճշմարտության պայքար»։ Մինչ այդ ցուցարարները դրսում սպասում էին Բագրատ Սրբազանին։

“Это борьба между истиной и ложью”: участники движения “Тавуш во имя Родины” продолжают борьбу (видео, фото)
Сегодня участники движения “Тавуш во имя Родины” пришли к зданию Ереванского государственного университета, после чего направились к Союзу журналистов Армении. В ходе шествия полиция призывала демонстрантов не блокировать уличное движение. Некоторые участники акции были подвергнуты  приводу.
В Союзе журналистов лидер движения архиепископ Баграт Галстанян встретился с председателем СЖА Сатик Сейранян, ответил на вопросы журналистов. Архиепископ выразил благодарность представителям СМИ за беспристрастное освещение их действий и назвал движение “борьбой за истину”.