Կործանված Յակ-52 ինքնաթիռն ուսումնական թռիչք էր կատարում
Այսօր առավոտյան Եղվարդ քաղաքի մոտակայքում՝ «Լճեր» կոչվող տարածքի մոտ կործանված «Յակ-52» ինքնաթիռն ուսումնական թռիչք էր իրականացնում, անձնակազմում 2 հոգի էին՝ կուրսանտ և հրահանգիչ։ Ինքնաթիռի կործանման ճշգրիտ վայրը՝ Եղվարդ քաղաքից 4 կմ դեպի արեւմուտք (40.3288631, 44.4472477)։
«Հետք»-ի թղթակիցը դեպքի վայրից հաղորդում է, որ նրանց մարմինները դեռ ինքնաթիռի մեջ են։ Այնտեղ են զոհվածների հարազատները։ Տեղում աշխատանքներ են իրականացնում ՆԳՆ Փրկարար ծառայությունը, Ոստիկանությունը, Քննչական կոմիտեն։
Նրանք դեպքի վայրում ներկա լրագրողներին այլ մանրամասներ չեն հաղորդում՝ ասելով, որ ավելի ուշ պաշտոնական տեղեկատվություն կտրամադրվի։
Փրկարար ծառայությունը նախապես հայտնել էր, որ կործանված ինքնաթիռը ԱՆ-2 է, սակայն «Հետք»-ը ճշտել է, որ «Յակ-52» տիպի ուսումնական ինքնաթիռ է։

Разбившийся Як-52 выполнял учебный полет
Самолет Як-52, разбившийся сегодня утром недалеко от города Егвард, в районе под названием Лчер, выполнял учебный полет. Экипаж состоял из двух человек – курсанта и инструктора. Точное место крушения самолета – 4 км к западу от города Егвард (40.3288631, 44.4472477).
Как сообщает с места происшествия корреспондент Hetq.am, тела погибших все еще находятся в кабине экипажа. На место трагедии прибыли также родственники погибших пилотов. Здесь же работают сотрудники Спасательной службы МВД, Полиции, Следственного комитета.
Журналистам подробности произошедшего не сообщаются. Было лишь отмечено, что позже будет предоставлена официальная информация.
Спасательная служба сообщила, что разбился самолет АН-2, однако Hetq.am уточнил, что это был учебный самолет Як-52.