Ինքնաթիռի վթարի հետևանքով զոհվել են ավագ լեյտենանտ Արմեն Խաչիկի Իսախանյանը և կուրսանտ Արմեն Կարենի Խաչատրյանը
Պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ ուսումնամարզական ինքնաթիռի վթարի հետևանքով զոհվել են ավագ լեյտենանտ Արմեն Խաչիկի Իսախանյանը և կուրսանտ Արմեն Կարենի Խաչատրյանը:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը վշտակցում և զորակցություն է հայտնում զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 19-ին՝ Ժամը 09։30-ին, Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Եղվարդ քաղաքի մոտակայքում՝ «Լճեր» կոչվող տարածքի մոտ, ինքնաթիռ է վթարվել։ Անձնակազմում 2 հոգի են եղել՝ կուրսանտ և հրահանգիչ։

Вследствие крушения самолета Як-52 погибли старший лейтенант Армен Исаханян и курсант Армен Хачатрян
Вследствие крушения в Котайкской области учебно-тренировочного самолета Як-52 погибли старший лейтенант Армен Исаханян и курсант Армен Хачатрян.
Министерство обороны Республики Армения выражает соболезнование и поддержку членам семей, родственникам и сослуживцам погибших военнослужащих.
Напомним, что 19 июля в 09։30 в Центр кризисного управления Регионального спасательного управления Котайка поступило сообщение о том, что недалеко от города Егвард, в районе под названием Лчер, разбился самолет Як-52. Погибли оба члена экипажа – курсант и инструктор.