Վրացական ընկերությունը շարունակում է եկամուտներ բերել դատավորին
Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր Տարոն Նազարյանը շարունակում է եկամուտներ ստանալ վրացական ընկերությանը տրամադրած փոխառության գումարից: Ուսումնասիրելով դատավորի 2011թ. գույքի ու եկամուտների հայտարարագիրը՝ պարզվեց, որ նշված տարում, բացի 5 մլն 899 հազար 362 դրամ աշխատավարձի եկամուտից, նա 62 հազար 462 վրացական լարի եկամուտ էլ ստացել է փոխառությունից ստացված տոկոսներից:
Դեռևս 2010թ. Տարոն Նազարյանն ինքն էր «Հետքին» տեղեկացրել, որ եկամուտներ է ստանում վրացական «Յունիմետ» ՍՊԸ-ին փոխառությամբ տրված 78.500 ԱՄՆ դոլարի դիմաց հաշվարկված տոկոսներից: Միայն 2008 թ. նշված ՍՊԸ-ից ստացված տոկոսները կազմել էին 9.294 դոլար: Դատավորը փոխառությունից եկամուտներ է ստանում մինչ օրս:
«Փոխառությունը ձեռնարկատիրական գործունեություն չէ, ո՞վ է ասում, որ դա ձեռնարկատիրություն է: Աշխատավարձից էլ եմ եկամուտ ստանում, ուրեմն դա ձեռնարկատիրությո՞ւն է: ՍՊԸ-ում ունեցած բաժնեմասը սեփականություն է, ոչ թե ձեռնարկատիրություն»,- բիզնեսով զբաղվելու վերաբերյալ մեր դիտարկմանը 2010-ին այսպես էր արձագանքել Տարոն Նազարյանը:
Ինչ վերաբերում է դրամական միջոցներին, ապա Տարոն Նազարյանը 2011թ. ունեցել է 36 մլն դրամ՝ նշված տարվա սկզբի 56 մլն դրամի փոխարեն, ինչպես նաև 50 հազար դոլար, որը հանձնված կամ վերադարձված փոխառություն է: Դատավորի կինը՝ Աստղիկ Նազարյանը, ունեցել է 782 հազար 852 դրամի աշխատավարձային եկամուտ: Նրա հաշվին եղել է 2 մլն 500 հազար դրամ:
Համեմատության համար նշենք, որ Տարոն Նազարյանը 2008թ. ունեցել է 219 հազար 465 դոլար և 3 մլն 747 հազար դրամ:

Грузинская компания продолжает приносить доход судье Назаряну
Судья Апелляционного гражданского суда Тарон Назарян получает доходы от предоставленного грузинской компании займа. Изучение декларации об имуществе и доходах судьи за 2011 г. показало, что кроме зарплаты в 5 млн 899 тыс. 362 драмов Назарян получил также 62 тыс.462 грузинских лари в качестве дохода от процентов по займу.
В 2010 г. Тарон Назарян сообщил “Hetq”, что получил доход в виде процентов с 78.500 долларов США, которые он предоставил в качестве займа грузинскому ООО “Юнимет”. В 2008 г. проценты, полученные от указанной компании, составили 9.294 доллара. Предоставленный судьей займ приносит ему доход по сей день.
“Предоставление займа не является предпринимательской деятельностью. Кто сказал, что это предпринимательство? Я и от зарплаты получаю доход, значит зарплата тоже предпринимательство? Моя доля в ООО является моей собственностью, а не предпринимательством”,- заявил в 2010 г. Тарон Назарян в твет на наше замечание о том, что он занимается бизнесом.
Что касается денежных средств, то в 2011 г. судья имел 36 млн драмов (в начале года – 56 млн драмов) и 50 тыс. долларов, представлявших собой предоставленный или возвращенный займ.
В указанном году женаТ.Назаряна Астхик Назарян получила доход от зарплаты в размере 782 тыс. 852 драма. На ее счете было 2 млн 500 тыс. драмов.
Для сравнения отметим, что в 2008 г. Тарон Назарян имел 219 тыс. 465 долларов и 3 млн 747 тыс. драмов.