Հայտարարագիր է ներկայացրել 4 թեկնածու. ամենահարուստը Սերժ Սարգսյանն է
ՀՀ նախագահի 8 թեկնածուներից 4-ը ներկայացրել է իր ունեցվածքի վերաբերյալ հայտարարագիր: Հայտարարագրեր դեռ չեն ներկայացրել Պարույր Հայրիկյանը, Արամ Հարությունյանը, Անդրիաս Ղուկասյանը եւ Արման Մելիքյանը:
Նախագահի թեկնածուներից ամենահարուստը գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանն է: Ըստ նրա գույքի ու եկամուտների հայտարարագրի՝ նա Ստեփանակերտ քաղաքում ունի 96 քմ մակերեսով շենք- շինություն, որը նրան պատկանում է ընդհանուր բաժնային սեփականության իրավունքով, ինչպես նաեւ 1992թ. արտադրության «Միցուբիշի Մոնտերո» մակնիշի ավտոմեքենա:
Սերժ Սարգսյանն ունի 18-20-րդ դարի հին իրեր` արձանիկներ, քանդակներ եւ այլն, ինչպես նաեւ Խանջյանի, Սարյանի, Հակոբյանի, Գյուրջյանի, Բաշինջաղյանի, Մինասի, Երվանդ Քոչարի, Կոջոյանի, Աղեղյանի հեղինակած կտավների հավաքածու: Սերժ Սարգսյանն ունի նաեւ 20-րդ դարի ժամանակակից նկարիչների 32 կտավ:
Ինչ վերաբերում է եկամուտներին, Սերժ Սարգսյանը 3 մլն 899 դրամի աշխատավարձ ստացել է նախագահի աշխատակազմից, ինչպես նաեւ 2 մլն 596 հազար դրամի աշխատավարձին հավասարեցված հավելագրումներ:
Նախագահի թեկնածուն ՀՀ բանկերից մեկում ունի ավանդ, որից ստացած տոկոսագումարը կազմել է մոտ 10 մլն 925 հազար դրամ: Ինչ վերաբերում է դրամական միջոցներին, Սերժ Սարգսյանը հունվարի 16-ի դրությամբ ունեցել է 108 մլն 400 հազար դրամ:
Նշենք, որ 2012թ. խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ Սերժ Սարգսյանը դարձյալ հայտարարագիր էր ներկայացրել, ըստ որի՝ անցած մեկ տարվա ընթացքում ստացել էր 3 միլիոն 896 հազար 800 դրամ աշխատավարձ, 2 միլիոն 45 հազար 89 դրամ էլ աշխատավարձին հավասարեցված վճար: ՀՀ նախագահը նաեւ տրված փոխառություններ ուներ, որոնցից ստացված տոկոսները կազմել են 8 միլիոն 740 հազար դրամ:
2012 թ. մարտի 1-ի դրությամբ Սերժ Սարգսյանի դրամական հաշվին եղել է 105 միլիոն 600 հազար դրամ:
Ըստ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի գույքի ու եկամուտների հայտարարագրի՝ նա ունի երկու անշարժ գույք եւ մեկ ավտոմեքենա` «Վազ 311000» մակնիշի: Հունվարի 17-ի դրությամբ նախագահի թեկնածուն ունեցել է 402 հազար դրամ եւ 51 հազար դոլար:
Հրանտ Բագրատյանը հայտարարագրել է 2 բնակարան, մեկ ավտոտնակ եւ մեկ առանձնատուն Երեւան քաղաքում: Դրանք թեկնածուին պատկանում են ընդհանուր համատեղ սեփականության իրավունքով: Հրանտ Բագրատյանն ունի «Նիսսան X-trail» մակնիշի 2003 թ. արտադրության ավտոմեքենա:
Ինչ վերաբերում է եկամուտներին, Հրանտ Բագրատյանը Ազգային ժողովից ստացել է 2 մլն 180 հազար 980 դրամի աշխատավարձ, հայ-ռուսական համալսարանից` մոտ 1 մլն 74 հազար դրամ, Ուկրաինայի Ազգային բանկի բանկային գործի համալսարանից` մոտ 91 հազար ուկրաինական հրիվնա, ֆրանսիական Pernod-Ricard ընկերությունից ստացել է 9400 եվրոյի շահաբաժին, իսկ 7 մլն 342 հազար դրամի եկամուտ էլ ստացել է վարձակալական վճարից:
Նշենք, որ Pernod-Ricard ընկերությունում նախագահի թեկնածուի բաժնետոմսը կազմում է 0.0003 տոկոս: Հունվարի 14-ի դրությամբ Հրանտ Բագրատյանն ունեցել է 65 հազար դոլար:
Թեկնածուներից էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը հայտարարագրել է Կոտայքի մարզում գտնվող 4 հողամաս եւ մեկ անասնագոմ, Երեւանում գտնվող 132 քմ մակերեսով բնակարան եւ 252.4 քմ մակերեսով բնակելի տուն:
Վարդան Սեդրակյանն ունի 2011թ. արտադրության «Միցուբիշի Outlander 3.0» մակնիշի ավտոմեքենա: Նա ոչ եկամուտ ունի, ոչ արժեթղթեր, ոչ էլ թանկարժեք իրեր, սակայն նրա հաշվին հունվարի 16-ի դրությամբ եղել է 9 մլն 900 հազար դրամ:

Четыре кандидата в президенты РА представили декларации. Самый состоятельный из них Серж Саргсян
Четверо из восьми кандидатов на пост президента Армении уже представили декларации об имуществе и доходах. Теперь очередь за Паруйром Айрикяном, Арамом Арутюняном, Андриасом Гукасяном и Арманом Меликяном.
Самым состоятельным из кандидатов в президенты РА является действующий президент Серж Саргсян. Согласно декларации об имуществе и доходах, глава государства имеет в Степанакерте строение площадью 96 кв.м, принадлежащее ему на правах долевой собственности, а также автомобиль марки "Мицубиши Монтеро" выпуска 1992 г.
У Сержа Саргсяна имеются предметы антиквариата18-20 вв.: статуэтки, скульптуры и пр., а также коллекция полотен Ханджяна, Сарьяна, Акопяна, Гюрджяна, Башинджагяна, Минаса, Ерванда Кочара, Коджояна, Агегяна. Действующему президенту принадлежат также 32 картины современных художников 20-го века.
Что касается доходов, то в администрации президента Серж Саргсян получает зарплату в размере 3 млн 899 драмов, а также приравненные к зарплате доплаты на сумму 2 млн 596 драмов.
В одном из банков РА действующий президент имеет вклад, проценты по которому составили около 10 млн 925 тыс. драмов. Что касается денежных средств, то по положению на 16 января у Сержа Саргсяна было 108 млн 400 тыс. драмов.
Отметим, что согласно декларации, представленной С.Саргсяном во время парламентских выборов 2012 г., в течение прошлого года он получил зарплату в размере 3 млн 896 тыс. 800 драмов и приравненные к зарплате доплаты в 2 млн 45 тыс. 89 драмов. Президент РА имел также предоставленные займы, проценты по которым составили 8 млн 740 тыс. драмов.
По положению на 1 марта 2012 г. на денеженом счете Сержа Саргсяна было 105 млн 600 тыс. драмов.
Согласно декларации об имуществе и доходах Раффи Ованнисяна, у него две единицы недвижимости и автомобиль марки "ВАЗ 31100". По положению на 17 января этот кандидат в президенты имеет 402 тыс. драмов и 51 тыс. долларов.
Грант Багратян задекларировал 2 квартиры, гараж и особняк в Ереване, принадлежащие ему на правах совместной собственности. У него также автомобиль "Ниссан X-trail" выпуска 2003 г. Что касается доходов, то Багратян получил зарплату в размере 2 млн 180 тыс. 980 драмов в Национальном Собрании РА, около 1 млн 74 тыс. драмов – в Армяно-Российском университете, около 91 тыс. украинских гривен – в Университете банковского дела Национального банка Украины, а также прибыль от акций французской компании "Pernod-Ricard" в размере 9400 евро и 7 млн 342 тыс. драмов от платы за сдачу в аренду недвижимости.
Отметим, что акции Г.Багратяна в компании "Pernod-Ricard" составляют 0,0003%. По положению на 14 января, кандидат в президенты имел 65 тыс. долларов.
Другой кандидат на пост главы государства, эпосовед Вардан Седракян задекларировал 4 земельных участка и один хлев в Котайкской области, квартиру площадью 132 кв.м и жилой дом площадью 252,4 кв.м в Ереване.
У Вардана Седракян автомобиль марки "Мицубиши Outlander 3.0" выпуска 2011 г. У него нет ни доходов, ни ценных бумаг, ни дорогостоящих вещей. Тем не менее по положению на 16 января на его счете имелось 9 млн 900 тыс. драмов.