Սամվել Ալեքսանյանի մարդիկ սպառնացել են վերացնել «Ժառանգության» անդամի ընտանիքը
«Ժառանգության» մամլո խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանն ուշ երեկոյան հրավիրած մամլո ասուլիսում հայտարարեց, որ իրենք ունեն 42 ընտրատեղամասերի տվյալներ, որոնք չեն համընկնում ԿԸՀ-ի հայտնած արդյունքներին: Ըստ Խուրշուդյանի՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու Սերժ Սարգսյանն այդ 42 տեղամասերում հավաքել են ընդհանուր 27.902 ձայն, որից 19.057-ը կամ 68 տոկոսը բաժին է հասել Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, իսկ մնացած 32-ը՝ գործող նախագահին:
Խուրշուդյանը նշեց նաեւ, որ ամենաբարձր ատյաններից հրահանգվել է չտրամադրել այն տեղամասերի արձանագրությունները, որոնցում իրենց թեկնածուն հաղթել է: Խոսնակը շեշտեց, որ փորձ է արվում անվավեր դարձնել Հովհաննիսյանի ձայները եւ բերեց կոնկրետ տեղամասերի օրինակներ: Խախտումները եղել են տարբեր տեսքով՝ քվեաթերթիկների գողություն, կեղծ անձնագրերով քվեարկություն: 3/33 տեղամասում նույնիսկ փորձել են կաշառել ՏԸՀ-ի նախագահ, «Ժառանգության» անդամ Դանիել Իոաննիսյանին, ինչը հաջող ելք չի ունեցել:
Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում, Խուրշուդյանի փոխանցմամբ, գործարար Սամվել Ալեքսանյանի ներկայացուցիչները ահաբեկել են իրենց անդամներին: Մասնավորապես, տեղամասերից մեկում կատարվել է լցոնում, որից հետո կեղծարարները «Ժառանգության» անդամին ասել են, որ եթե արձանագրի, ապա կվերացնեն ընտանիքը: Մեկ այլ տեղամասում սպառնալիքը, ի տարբերություն նախորդի, արդյունք տվել է, եւ խախտումը չի արձանագրվել:

Люди Самвела Алексанян пригрозили уничтожить семью члена "Наследия"
Вчера поздно вечером пресс-секретарь партии "Наследие" Овсеп Хуршудян провел пресс-конференцию, на которой заявил, что имеющиеся у них есть результаты голосования по 42-х избирательных участках не совпадают с результами, объявленными ЦИК.
По словам Хуршудяна, на указанных участках Раффи Ованнисян и Серж Саргсян набрали в общей сложности 27.902 голоса, из которых 19.057 были в пользу Ованнисяна, а остальные 32 – в пользу действующего президента.
Хуршудян также отметил, что от высших инстанций поступило указание не предоставлять протоколы тех избирательных участков, где победу одержал их кандидат. Пресс-секретарь подчеркнул, что делается попытка сделать недействительными бюллетени в пользу Р.Ованнисяна.
По его словам, в ходе выборов были допущены различного рода нарушения, в том числе кражи избирательных бюллетеней, голосование по поддельным паспортам. На избирательном участке 3/33 пытались подкупить председателя избирательной комиссии, члена партии "Наследие" Даниела Иоаннисяна.
В общине Малатия-Себастия представители предпринимателя Самвела Алексаняна угрожали членам "Наследия". В частности, на одном из участков был совершен вброс фальшивых бюллетеней, после чего фальсификаторы заявили члену "наследия", что если он зафиксирует нарушение, они уничтожат его семью.
На другом избирательном участке эта угроза возымела действие, и протокол о нарушении не был составлен.