Կիվիրյանն այս անգամ մեկ փաստաբանի հետ մտավ ՀՔԾ (լուսանկարներ)
Քաղաքացիական ակտիվիստ, «Armenia Today» լրատվական կայքի համակարգող Արգիշտի Կիվիրյանին այսօր հերթական անգամ հրավիրել էին ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ Հատուկ քննչական ծառայությունում հարցաքաննության՝ օգոստոսի 24-ին Կոմիտասի 5-ի ապօրինի շինարարության դեմ պայքարի ընթացքում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ:
Չնայած, որ Կիվիրյանին որպես վկա են կանչել ՀՔԾ, նա համոզված է, որ իր հանդեպ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում. գործ են ուզում սարքեն գլխին, ինչպես նշեց նա լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ:
Ի տարբերության նախորդ անգամվա, երբ Արգիշտի Կիվիրյանը եկել էր հարցաքննության 30 փաստաբանների հետ` այս անգամ նրա հետ ՀՔԾ մտավ մեկ փաստաբան՝ իր կինը՝ Լուսինե Սահակյանը: Մնացած փաստաբանները, ինչպես նաև քաղաքացիական մի խումբ ակտիվիստներ, դատախազության շենքի առաջ են. սպասում են հարցաքննության ավարտին: Հարցաքննության արդյունքը, ինչպես նաև Կիվիրյանի հետագա ճակատագիրն անհանգստացնում է նաև Կոմիտասի 5-ի հարակից շենքերի բնակիչներին, որոնց իրավունքների պաշտպանության ընթացքում էր տեղի ունեցել ակտիվիստի հետ կապված այս միջադեպը: Կոմիտասցիներն առավոտվանից դատախազության շենքի առաջ էին՝ Արգիշտի Կիվիրյանին սատարելու նպատակով:

На этот раз Кивирян пришел в ССС в сопровождении одного адвоката (фото)
Гражданский активист, координатор информационного сайта “Armenia Today” Аргишти Кивирян сегодня в очередной раз был приглашен в Генпрокуратуру РА для проведения допроса в Специальной следственной службе по поводу инцидента, произошедшего 24 августа в процессе борьбы против незаконного строительства по адресу Комитаса, 5.
И хотя Кивирян был приглашен в ССС в качестве свидетеля, он убежден, что в отношении него осуществляется политическое гонение с целью сфабриковать дело. Об этом координатор “Armenia Today” заявил на встрече с журналистами.
В отличие от предыдущей явки на допрос, когда Аргишти Кивиряна сопровождали 30 адвокатов, на этот раз он пршел в ССС в сопровождении одного адвоката – своей жены Лусине Саакян. Остальные адвокаты, а также группа гражданских активистов ждали завершения допроса возле здания Генпрокуратуры.
Судьба Аргишти Кивиряна волнует и жителей домов по адресу Комитаса 5, в процессе защиты прав которых и произошел инцидент с активистом. Поэтому они тоже пришли поддержать Аргишти Кивиряна.