«Զվարթնոցի» նախկին վարիչին փոխարինող է նշանակվել որդին
«Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանի մասնաճյուղի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել մշակույթի նախարարի հրամանով պաշտոնից ազատված նախկին վարիչի՝ Վարդան Գրիգորյանի որդին՝ Գագիկ Գրիգորյանը: Նա արգելոց-թանգարանի շահագործման բաժնի վարիչն է: Սա մեզ հետ հեռախոսազրույցում հաստատեց «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պատասխանատու Մարինե Ավանեսյանը: Վերջինիս նաև հավելեց, որ եռամսյա ժամկետում կնշանակվի վարիչ:
Այս լուրը փորձեցինք պարզել նաև արգելոց-թանգարանի նախկին վարիչ Վարդան Գրիգորյանից: Վերջինս նախ նշեց, որ թանգարանի շահագործման բաժնի վարիչն է նշանակվել, այնուհետ խնդրեց այլևս հարց չտալ իրեն, քանի որ հոգնել է: Նա նաև հերքեց այն, որ պաշտոնակատարն իր որդին է: Հարցին, թե արդարացի է համարում իրեն պաշտոնից ազատելու հրամանը, այսպես պատասխանեց. «Խախտումներ եմ արել, ինձ ազատել են, ուրիշ հարցի չեմ ուզում պատասխանել»: Մեր հաջորդ հարցին, թե արդյոք նրան թույլատրել էին ներկա գտնվել այդ երեկոյին, Վ. Գրիգորյանը կրկին մեջբերեց այն, որ ինքը խախտումներ է արել, դրա համար էլ ազատել են աշխատանքից:
Զարմանալի է այն հանգամանքը, որ Վ. Գրիգորյանը հերքում է հարազատ որդուն ժամականավոր պաշտոնակատար նշանակելու հանգամանքը, մինչդեռ ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցը չի թաքցնում դա:

Вместо уволенного заведующего филиалом музея-заповедника “Звартноц” назначен его сын
Временно исполняющим обязанности заведующего филиалом историко-культурного музея-заповедника “Звартноц” назначен Гагик Григорян – сын уволенного приказом министра культуры бывшего заведующего Вардана Григоряна. В беседе с нами эту информацию подтвердила руководитель отдела общественных связей ГНКО “Служба охраны историко-культурных музеев-заповедников и исторической среды” Марине Аванесян. Она также отметила, что заведующий будет назначен в трехмесячный срок.
Мы решили уточнить это сообщение и у бывшего заведующего филиалом “Звартноца” Вардана Григоряна., Последний сперва отметил, что назначен заведующим отделом эксплуатации музея, после чего попросил не задавать ему больше этот вопрос, так как он устал на него отвечать. Григорян также опроверг сведение о том, что исполняющим обязанности назначен его сын. На вопрос, считает ли он справедливым свое увольнение, наш собеседник сказал: “Я допустил нарушения, меня уволили. На другие вопросы не хочу отвечать”. На следующий вопрос, разрешили ли ему присутствовать на мероприятии, В.Григорян дал тот же ответ: я допустил нарушения, из-за чего меня сняли.
Удивляет то, что Вардан Григорян отрицает факт назначения своего сына временно исполняющим обязанности заведующего филиалом “Звартноца”, тогда как сотрудник ГНКО не скрывает это обстоятельство.