850 կգ թմրանյութի տեղափոխման գործով դատական նիստը հետաձգվել է
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի Գորիսի նստավայրում երեկ պետք է կայանար Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից 850 կգ թմրանյութի տեղափոխման գործով նախնական դատական նիստը:
Այն, սակայն, հետաձգվել է:
Թուրքիայի քաղաքացի Օսման Ուղուրլուի նոր պաշտպանը՝ հանրային պաշտպան Վահե Մարգարյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ կալանավորներին չեն տեղափոխել դատական նիստին, քանի որ մեքենայի վարորդ Ավթանդիլ Մարտիաշվիլու պաշտպանությունը ստանձնած նոր վրացի փաստաբանը չի հասցրել ծանոթանալ գործի նյութերին, որոնք պետք է թարգմանվեին և տրամադրվեին նրան:
Դատական նիստը հետաձգվել է մինչև նոյեմբերի 25-ը:
Հիշեցնենք՝ այս գործով երկու ձերբակալվածների՝ վարորդ Ավթանդիլ Մարտիաշվիլու և մեքենայի սեփականատեր Օսման Ուղուրլուի մասով մեկ ընդհանուր դատավարություն է ընթանում, որը դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի վարույթում է քննվում: Սակայն քանի դեռ կան չպարզված հանգամանքներ, գործի անջատված մասով նախաքննությունը շարունակվում է:

Судебное заседание по делу о перевозке 850 килограммов наркотиков отложено
В суде общей юрисдикции Сюникской области сегодня должно было состояться предварительное судебное заседание по делу о перевозке 850 кг наркотиков из Исламской Республики Иран. Однако заседание было отложено.
Новый защитник гражданина Турции Османа Угурлу, общественный защитник Ваге Маркарян сообщил Hetq.am, что арестованных не доставили на судебное заседание, поскольку подключившийся недавно к делу грузинский адвокат водителя машины Автандила Мартиашвили не успел ознакомиться с материалами, которые должны быть переведены и предоставлены ему.
Судебное заседание отложено до 25 ноября.
Напомним, что по части арестованных по данному делу водителя грузового автомобиля Автандила Мартиашвили и владельца грузовика Османа Угурлу проводится общий судебный процесс, который ведет судья Давид Григорян. Но поскольку имеются не выясненные пока обстоятельства, то предварительное следствие по выделенной части дела продолжается.