«Հետքի» լրագրողներ Անի Հովհաննիսյանին և Հրանտ Գալստյանին բերման են ենթարկել
Բաղրամյան պողոտայում ոստիկանները սկսել են բերման ենթարկել ցուցարարներին: Ջրցան մեքենան գործի դնելուց հետո ոստիկանները բռնի ուժով, քաշքշելով, հարվածներ հասցնելով, տեղափոխել են նստացույցի մասնակիցներին: Բռնություններ են կիրառվել նաեւ լրագրողների նկատմամբ: «Հետքի» լրագրողներ Անի Հովհաննիսյանը եւ Հրանտ Գալստյանը եւս բերման են ենթարկվել: Նրանց փոխանցմամբ` իրենց եւ բազմաթիվ քաղաքացիների քաղաքացիական հագուստով ոստիկաններ բռնի կերպով են տեղափոխել ոստիկանության Կենտրոն բաժանմունք:
Էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ բողոքող ցուցարարների հետ ամբողջ գիշեր բանակցում էին ոստիկանները: Նրանց առաջարկվել էր 4-5 հոգանոց խմբով հանդիպել նախագահի հետ, սակայն ինչպես այդ, այնպես էլ նորից Ազատության հրապարակ վերադառնալու առաջարկները մերժվել էին ցուցարարների կողմից:
«Քաղաքացիական հագուստով ոստիկաններ սկսեցի ուժ կիրառել մեր եւ ցուցարարների նկատմամբ: Մեր լրագրողական վկայականներն անտեսվեցին, բռնությամբ մեզ եւ եւս 13 քաղաքացու լցրեցին մեքենան ու տեղափոխեցին Կենտրոնի ոստիկանություն: Այստեղ եւս շարունակում են բռնություններ կիրառել բոլորիս նկատմամբ: Հիմա էլ ասում են, որ մեզ տեզափոխում են Մալաթիա-Սեբաստիայի բաժանմունք», -փոխանցում է Անի Հովհաննիսյանը:

Журналисты Hetq.am Ани Ованнисян и Грант Галстян доставлены в полицию
На проспекте Баграмяна полицейские начали подвергать приводу демонстрантов. После того, как в ход были пущены водометы, правоохранители, применив грубую силу и нанося удары, расчистили улицу от демонстрантов. Насилие было применено и в отношении журналистов. В частности, приводу были подвергнуты журналисты Hetq.am Ани Ованнисян и Грант Галстян. Полицейские в гражданской одежде насильно доставили их и многочисленных граждан в отделение административного округа Кентрон.
Правоохранители всю ночь вели переговоры с демонстрантами, протестующими против повышения тарифов на электроэнергию. Им было предложено сформировать группу из 4-5 человек для встречи с президентом, однако участники акции отвергали все предложения, в том числе о возвращении на площадь Свободы.
“Полицейские в гражданской одежде стали применять силу в отношении журналистов и демонстрантов. Они не обратили внимания на журналистские удостоверения и насильно усадили нас и еще 13 граждан в машину и доставили в Центральное отделение полиции. Здесь также они продолжали применять насилие в отношении всех граждан. А теперь говорят, что нас переводят в отделение округа Малатия-Себастия”,- сообщила Ани Ованнисян.