Երեկ տասից ավելի կապանցիներ ոստիկանական բաժին են բերման ենթարկվել
Կապանում երեկ կայացած հանրահավաք-երթի ընթացքում քաղաքացիական հագուստով անձիք բերման են ենթարկել տասից ավել կապանցիների։ Կապանցիները գրեթե ամեն օր երեկոյան հավաք-քննարկումներ են կազմակերպում՝ ի աջակցություն «Սասնա ծռեր» խմբի
«Հետք»-ի զրուցակից Ռոբերտ Անտոնյանը ևս երեկ՝ 20։40-ի սահմաններում, բերման է ենթարկվել Կապանի ոստիկանական բաժին։ Նրանք տեղի քաղաքապետարանի մոտից երթով շարժվել են դեպի կենտրոնական, այնուհետ Գարեգին Նժդեհի անվան հրապարակ, երբ քաղաքացիական հագուտով անձիք, Ռոբերտի խոսքով, Կապանի ոստիկանապետ Արայիկ Դավթյանի հրահանգով, բռնի ուժով, ակցիայի մասնակիցներից պաստառները խլելով, տասից ավել կապանցիների նստեցրել են ոստիկանական մեքենան և տարել Կապանի ոստիկանական բաժանմունք։
Բերման ենթարկվածները կասկածվել են ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու մեջ։ Երեք ժամ պահելով ոստիկանական բաժանմունքում՝ հարցաքննելով, խուզարկելով և ոչինչ չհայտանբերելով, ոստիկանները ազատ են արձակել բերման ենթարկվածներին։
«Ակնհայտ է, որ քաղաքային իշխանություններն արդեն անհանգիստ են որ օրեցօր կապանցիների շարքերն ավելանում, նրանց ակտիվությունը մեծանում է։ Փորձում են խուճապային տրամադրություն ստեղծել, բայց չի ստացվի։ Մենք չենք նահանջելու, չեն ընկճվելու և այսօր երեկոյան ևս հավաքվելու ենք»,- հավելում է Ռոբերտ Անտոնյանը։

Более десяти капанцев вчера были подвергнуты приводу в отделение полиции
В ходе состоявшегося вчера в Капане митинга и шествия лица в штатском подвергли приводу более десяти капанцев. Жители города почти каждый вечер организуют собрания-обсуждения в поддержку группы “Сасна црер”.
Вчера около 20.40 приводу в полицию был подвергнут и собеседник Hetq.am Роберт Антонян. Участники шествия прошли мимо здания мэрии и направились сперва на Центральную площадь, а оттуда на площадь Гарегина Нжде. Именно в это время лица в гражданской одежде по указанию начальника полиции Капана Араика Давтяна, как утверждает Роберт, применив грубую силу, отняли плакаты, усадили участников акции в полицейскую машину и отвезли в отделение.
Подвергнутые приводу граждане подозревались в незаконном хранении оружия и боеприпасов. В отделении их продержали три часа, допросили, обыскали, но так ничего и не найдя, отпустили.
“Очевидно, что городские власти обеспекоены тем, что с каждым днем ряды капанцев пополняются, их активность возрастает. Вот они и пытаются посеять панику, но у них ничего не получается. Мы не отступим, не сдадимся и сегодня вечером вновь соберемся”,- отметил Роберт Антонян.