«Հաց բերողին» տեղափոխում են Հատուկ քննչական ծառայություն
ՊՊԾ գնդի գրավման օրերին զինված խմբին սնունդ մատակարարած Արթուր Սարգսյանին, որը ձերբակալվել էր օգոստոսի սկզբին և ազատ արձակվել տարեվերջին, տեղափոխում են Հատուկ քննչական ծառայություն: Այս մասին «Հետք»-ի հետ հեռախոսազրույցում ասաց Արթուրի եղբայրը` Արսեն Սարգսյանը:
Արսենի խոսքով` Արարատի մարզի Բյուրավան գյուղի իրենց բնակարան են այցելել Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 9 աշխատակիցներ, որոնցից մեկն է համազգեստով եղել: «Հաց բերող» անունով հայտնի Արթուր Սարգսյանը նույնպես կարողացել է զրուցել «Հետք»-ի լրագրողի հետ և ասել, որ իրեն ձերբակալում են: Եղբայրը, սակայն, տեղեկացրել է, որ Արթուրին տեղափոխել են առանց ձեռնաշղթաների:
Արթուր Սարգսյանի փաստաբանը` Տիգրան Եգորյանը, մեզ հետ զրույցում ասաց, որ չի կարող ասել` իր պաշտպանյալին ձերբակալել են, թե բերման ենթարկել: Նա տեղեկացրեց, որ գնում է Հատուկ քննչական ծառայություն, որից հետո կկարողանա մանրամասներ հաղորդել:
Արսեն Սարգսյանը նշեց նաև, որ մի քանի օր առաջ նույնպես գյուղ են այցելել ոստիկաններ, որոնք ներկայացել են որպես թաղայիններ և հարցուփորձ արել Արթուր Սարգսյանի մասին:

“Доставщика хлеба” переводят в Специальную следственную службу
Доставившего хлеб членам вооруженной группы, захватившей в июле прошлого года территорию полка Патрульно-постовой службы, Артура Саркисяна, который в начале августа был задержан, а в конце года выпущен на свободу, переводят в Специальную следственную службу. Об этом Hetq.am сообщил по телефону брат Артура Арсен Саркисян.
По его словам, в их квартиру в селе Бюрегаван в Армавирской области пришли девять сотрудников 6-го управления Полиции, один из которых был в форме. Поговорить с журналистом Hetq.am удалось и Артуру, известному как под именем “Доставщик хлеба”. Он сообщил, что его задерживают. Однако Арсен Саркисян сказал, что Артура забрали без наручников.
Адвокат Тигран Егорян в беседе с нами не смог сказать, задержан его подзащитный или подвергнут приводу. Егорян отметил, что направляется в ССС и подробности сообщит позже.
По словам Арсена Саркисяна, несколько дней назад полицейские уже побывали в селе, где, представившись участковыми, стали наводить справки об Артуре Саркисяне.