«Հաց բերողը» հացադուլի մեջ է արդեն 20-րդ օրը
Փաստաբան Դավիթ Գյուրջյանը տեսակցել է արդեն 20-րդ օրը հացադուլի մեջ գտնվող Ա. Սարգսյանին: Նա ասաց, որ Ա. Սարգսյանը շաբաթ օրվանից անկողնուց վեր չի կացել, օր օրի հյուծվում է և հացադուլից դուրս գալու մասին չի մտածում: Գյուրջյանի խոսքով՝ Ա. Սարգսյանի աջ ոտքի ծնկի այտուցը ավելի է մեծացել. նա նորից արյունային փսխումներ է ունեցել և մրսում է, դա է պատճառը, որ հավելյալ տաքացուցիչ են միացրել:
Նախկինում տեղեկացրել էինք որ Արթուր Սրագսյանի փաստաբանները Գլխավոր դատախազությունում բողոքարկել են տեսակցությունների արգելքի, ինչպես նաև կրկնակի դատաբժշկական փորձաքննություն նաշանակելու մասին որոշումները: Փաստաբանը տեղեկացնում է, որ դեռևս որևէ պատասխան չեն ստացել Գլխավոր դատախազությունից: Մինչ օրս չեն ստացել նաև Վերաքննիչ դատարանի որոշումը, որով անփոփոխ էր թողնվել Ա. Սարգսյանի կալանքը:
Հիշեցնենք, որ Արթուր Սարգսյանին կալանքից ազատելու կոչով ֆեյսբուքյան իր էջում ստորագրահավաք էր կազմակերպել ազգագրագետ Հրանուշ Խառատյանը, այնուհետև մեկ այլ ստորագրահավաք կազմակերպեցին նաև ԱԺ պատգամավորները: Նույն կոչով հանրային ակցիա կազմակերպվեց նաև Ազատության հրապարկում:

Доставщик хлеба уже двадцать дней проводит голодовку
Адвокат Давид Гюрджян встретился со своим подзащитным Артуром Саркисяном, известном общественности как Доставщик хлеба, который уже двадцать дней проводит голодовку. По словам адвоката с субботы Артур уже не встает с постели, он с каждым днем все больше истощается, но о прекращении голодовки не думает. Его левое колено еще больше распухло, у него опять началась кровавая рвота, он постоянно мерзнет, поэтому в палате поставили дополнительный обогреватель.
Ранее мы сообщали о том, что адвокаты Артура Саркисяна обжаловали в Генпрокуартуре решения о запрете на свидания и назначении повторной судмедэкспертизы. Ответ из Генпрокуратуры пока не пришел. По сей день не получено и решение Апелляционного суда о сохранении в силе решения об аресте А.Саркисяна.
Напомним, что этнограф Грануш Харатян организовала на своей фейсбуковской страничке сбор подписей под призывом освободить Артура Саркисяна. Аналогичным образом поступили и депутаты Национального Собрания. А на площади Свободы в Ереване прошла акция с требованием освободить Артура Саркисяна.