Բժիշկը` Արթուր Սարգսյանի մասին. «Կրիտիկական վիճակն արդեն չկա»
«Կրիտիկական վիճակն արդեն չկա, հիմա պիտի ստանա պլանային հետազոտություններ և բուժում»,- խոսելով «Հաց բերող» անունը ստացած Արթուր Սարգսյանի առողջական վիճակի մասին` «Հետքին» ասաց «Արմենիա» ԲԿ-ի աղեստամոքսային բաժանմունքի վարիչ Գագիկ Հակոբյանը:
Բաժանմունքի վարիչի տեղեկացմամբ` Արթուր Սարգսյանն արդեն ինքնուրույն սնվում է:
Մեր հարցին, թե ինչու է Արթուր Սարգսյանը տեղափոխվել հատկապես աղեստամոքսային բաժանմունք, Գագիկ Հակոբյանը նշեց. «Կան ռևմատոլոգիական խնդիրներ, բայց կան նաև աղեստամոքյանին խնդիրներ, իրեն կնայի նաև ռևմատոլոգը. սա բազմապրոֆիլ բժշկական կենտրոն է»:
Այսօր կեսօրից Արթուր Սարգսյանին տեսակցելու են գալիս նրա ընկերները, հարազատները, քաղաքացիներ:
Մեր այցի պահին նրան կաթիլային էին միացնում: «Ինձ արտակարգ լավ են վերաբերվում այստեղ… կազդուրման փուլում եմ», - ընդգծեց Արթուրը:
Խոսելով հացադուլի մասին` ընդգծեց. «Իմ հացադուլի որոշումը կայացրել եմ անձամբ` փետրվարի 9-ի կալանքի դատական նիստի ավարտին: Հացադուլը պիտի շարունակեի մինչև վերջ»:
Արթուրի մայրը` տիկին Դոնարան էլ, թե` ախր շատ ա նիհարել. «Նրա խոսելը խաբուսիկ ա, հիմա ես գիտեմ, թե ինչ ցավեր ունի»:

Врач об Артуре Саркисяне: “Критического состояния уже нет”
“Критического состояния уже нет. Сейчас он должен пройти плановые обследования и получать лечение”,- сообщил Hetq.am заведующий отделением гастроэнтерологии медцентра “Армения” Гагик Акопн, говоря о состоянии здоровья Доставщика хлеба – Артура Саркисяна.
По словам врача, Артур уже может самостоятельно питаться.
На вопрос, почему А.Саркисяна перевели именно в гастроэнтерологическое отделение, Гагик Акопян сказал: “У него имеются ревматологические проблемы, но вместе с тем есть проблемы желудочно-кишечного тракта. Его осмотрит также ревматолог”.
Сегодня после полудня навестить Артура пришли его друзья, родственники, граждане.
В момент нашего прихода ему ставили капельницу. “Здесь ко мне относятся исключительно хорошо… Я уже на стадии выздоровления”, - сказал Артур.
Говоря о голодовке, он подчеркнул: “Это решение я принял после судебного заседания 9 февраля, когда было решено взять меня под арест. Голодовку я собирался продолжать до конца...”
А мать Артура отметила: “Он очень похудел. Вы не слушайте, что он говорит, я знаю, какие боли он сейчас испытывает”.