Հանձնաժողովի նախագահը քվեախցիկում՝ ընտրողի կողքին
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի թիվ 7/39 և 7/40 ընտրատեղամասներում ընտրությունները ընթանում է բավական ակտիվ մթնոլորտում: Կուտակումներ կան մուտքի առաջ, ընտրողները շարունակում են դրսում հերթ կանգնել, որպեսզի միայն ոստիկանների թույլտվությամբ ներս մտնեն, երբ հասնի իրենց հերթը: Բացի դրանից, կուտակումներ կան նաև քվեախցիկի մոտ, ընտրողները հերթ կանգնելու ընթացքում երբեմն բոլորի համար տեսանելի ձևով, դեռ քվեախցիկին չհասած, ընտրում և առանձնացնում են իրենց նախընտրած կուսակցությունները:
7/39-ում առավոտյան մի քանի անգամ խափանվել է մատնահետք վերցնող սարքը, հետո կարգավորվել է:
7/40-ում հանձնաժողովի նախագահ, ԲՀԿ-ն ներկայացնող Ռուբիկ Հակոբյանը 2 անգամ մտավ խցիկ՝ քաղաքացիներին օգնություն ցույց տալու համար: Մի դեպքում քաղաքացին չէր կողմնորոշվում քվեաթերթիկները ինչպես դասավորել ծրարի մեջ:
Ընտրատեղամասում ընտրողների ընդհանուր թիվը 1827 է, ժամը 14:00-ի դրությամբ 7/39-ում ընտրությանը մասնակցել է 560 քաղաքացի, 7/40-ում՝ 653 քաղաքացի։
2 ընտրատեղամասերում էլ շարունակում են շրջել միջազգային դիտորդները՝ ԵԱՀԿ-ից, ինչպես նաև տեղական դիտորդներ՝ «Թրանսփարենսի ինթերնեյշնլ» կազմակերպությունից, Համահայկական երիտասարդական ասոցիացիայից, Ազատ երիտասարդական խորհրդից։

Председатель комиссии подходит к находящемуся в кабине для голосования избирателю
На избирательных участках 7/39 и 7/40 в столичном административном округе Малатия-Себастия выборы проходят довольно активно. Скопления наблюдаются перед входом на избирательный участок, где граждане ждут своей очереди. Людей пропускают на участок сотрудники полиции.
Скопления можно заметить и возле кабин для голосования, где сстоящие в очереди граждане открыто выбирают бюллетени предпочтительных для себя партий.
На избирательном участке 7/39 несколько раз возникали неполадки со сканером, читающим отпечатки пальцев избирателей. Проблема вскоре была решена.
Председатель комиссии избирательного участка 7/40 Рубик Акопян, представляющий партию “Процветающая Армения”, дважды заходил в кабину для голосования, чтобы помочь гражданам. В одном случае избиратель не мог разобраться, как правильно вложить бюллетень в конверт.
По положению на 14.00 из 1827 избирателей, зарегистрированных на участке 7/39, проголосовали 560, а на участке 7/40 – 653.
На обоих участках находятся международные наблюдатели от ОБСЕ, а также местные наблюдатели от организации “Транспаренси Интернейшнл”, Всеармянской моолодежной ассоциации, Совета свободной молодежи.